Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Створення пішохідної вулиці по вул. Тадеуша Костюшка 12-24 на прикладі вул. Леся Курбаса

Шановні панове,

вулиця Тадеуша Костюшка 12-24 – це вузький проїзд між довгим і старим житловим австрійским будинком та університетом І. Франка. Петиція обґрунтована двома міркуваннями.

По-перше, впродовж довгого часу проїздом користується важкий та цивільний транспорт, що створює вібрації значних коливань та призводить до руйнування фасаду старечої історичної будівлі. В багатьох ділянках будинку архітектурні елементи фасаду вже зруйновано, а деякі місця вже є аварійними. Подальший проїзд транспорту тільки посилить руйнування.

По-друге, транспорт створює шумове забруднення: вузький проїзд між відносно високими будівлями є підґрунтям для резонування звуку, внаслідок чого цей звук навіть від звичайного автомобіля підсилюється в декілька разів. Я, як лікар, стверджую, що постійний шум негативно впливає на психоемоційний стан мешканців будинку, викликає роздратованість, порушення сну та знижує концентрацію уваги. Шумове забруднення – це взагалі проблема нашого сторіччя, і потрібно починати з чогось її вирішувати.

Перше та друге міркування також підкріплюється тим фактом, що буквально під вікнами житлового будинку щоночі близько другої години сміттєвоз збирає сміття та створює шум для мешканців.

Отже, маємо дві складові проблеми:
1. Вібрації від транспорту руйнують архітектурні елементи фасаду.
2. Регулярний проїзд транспорту створює сильне шумове забруднення.

Можливі варіанти рішення:
1) Пішохідний простір у вигляді бульвару чи алеї із зеленими насадженнями (на прикладі вул. Леся Курбаса, де раніше також був проїзд) між житловим будинком та університетом – підкріплення естетичної складової історичної ділянки міста.
2) Повна заборона проїзду транспорту від 22:00 до 07:00.
3) Створення тупикової вулиці із можливістю в'їзду виключно мешканцям будинку, робітникам та спец.транспорту.
4) Перенесення смітників в інше місце поблизу.
5) Збирання сміття після 07:00 та до 22:00, а не вночі.

Дякую за увагу та ваш час!

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 21 вересня петицію підписали 5 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Дубровний Павло Юрійович

Дата створення:

20 червня 2022 р.