Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Заборона висотної забудови території приватного сектору в межах вулиць Підстригача-Сокільницька-Стрийська

Район вулиці Стрийської, Сокільницької, Підстригача та Трускавецької, територія яку останні роки активно забудовують багатоповерхівками, знищуючи вже існуючий благоустрій та житлові будівлі.
Кожна нова зміна плану території призводить до погіршення умов вже проживаючого населення, збільшує його кількість та щільність, порушує їхнє право на безпеку. При цьому повністю ігноруються потреби мешканців у закладах освіти, якісному озелененні, спортивних майданчиках, громадських паркінгах та інших об’єктах.
Вулиця Сокільницька паралельна, з однієї сторони, вулиці Стрийській, де проходить одна з основних автомагістралей Львова, на якій більшу частину доби утворюються автомобільні затори з високим шумовим забрудненням та небезпекою для мешканців. З іншого боку, паралельна вулиці Підстригача, де новозбудована будівля ДБР спричинала значне підтоплення кількох ділянок вул. Сокільницької, також спостерігається загальне підняття поверхневих вод між вул. Підстригача та вул. Сокільницькою, що пошкоджує житлові будинки мешканців, знищує зелені насадження, сади та городництво.
В середині 2019 року Виконавчий комітет Львівської міської ради (рішення №581 від 21.06.2019) затвердив розробку детального плану території (далі ДПТ) в районі вул. Стрийської, вул. Сокільницької, вул. Трускавецької. В проекті ДПТ змінено зонування та функціональне призначення, що не відповідає Генеральному Плану. Детальний план території може виключно уточнювати види забудови у раніше встановленій зоні, а не змінювати їх. Автори ДПТ взяли на себе повноваження по зміні зонування та функціонального призначення ділянок. Звіт про стратегічну екологічну оцінку даного ДПТ не відповідає реальній ситуації.
При розробці даного ДПТ жодним чином не враховано думку мешканців вулиці Сокільницької та частини вулиці Стрийської (в межах даного ДПТ), також заплановано вилучення частин ділянок та нерухомості під трасування обох вулиць та розміщення об‘єктів міської інфраструктури, що порушує Конституційні права мешканців та прямі положення ЗУ «Про основи містобудування» від 16.11.1992 року №2780- XII (із змінами та доповненнями).
Під час розробки пакету документів проектанти не врахували багатьох важливих моментів, тому мешканці вул. Сокільницької та частини Стрийської (будинки №204-258) у вересні 2023 року звернулись до керівників Львівської міської ради з індивідуальними та колективними зверненнями та пропозиціями.
Враховуючи все вище сказане мешканці створили цю Петицію, якою ВИМАГАЮТЬ:
- Відмінити зміни зонінгу території з Ж-1 на Ж-2 заради комерційного використання декількома власниками землі, які замовили розробку даного ДПТ у зоні садибних ділянок;
- Відмінити зміни функціонального призначення існуючих ділянок з 02.01 на 02.03 та 03.10;
- Зберегти існуючі межі земельних ділянок на вул. Сокільницькій, Стрийській 204-258;
- Не допустити відчуження нерухомого майна по якому проходять червоні лінії для прокладки транспортних та інженерних комунікацій до проектованих об’єктів ДПТ. Відповідно до Цивільного Кодексу України, статті 181, до нерухомого майна належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельних ділянках;
- Привести проекти забудовників до реальних можливостей використання їх земельних ділянок та на достатній відстані від приватних будинків відповідно до протипожежних розривів, санації малоповерхових садибних будинків та інших вимог ДБН;
- Зменшити висотність майбутніх будов з врахуванням зони Ж-1;
- Зменшити кількість та поверховість забудови зі сторони вул. Підстригача та по вулиці Стрийській у зв’язку з підтопленнями існуючих будівель та загальним підняттям рівня поверхневих вод;
- Прокласти окремі інженерні комунікацій до проектованих об’єктів ДПТ без підключення до нашого газопостачання, водопостачання, каналізації та електромережі;
- Залишити дорогу по вул. Сокільницькій дорогою внутрішнього користування, без права транзитного проїзду та заїзду до проектованих об’єктів ДПТ;
- Проектування та реалізація дренажної системи на території проектованих об’єктів ДПТ;
- Розташування смітників у внутрішніх дворах проектованих об’єктів ДПТ.

Окремо зазначаємо щодо червоних ліній по вулиці Сокільницькій та Стрийській. 90% мешканців вулиці є історичними ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМИ, які були змушені облаштувати дану територію під житлову ще до появи такого поняття як червоні лінії забудови, навіть не з нуля, а з мінусу, насильно полишивши свої облаштовані господарства. Ділянки зі сторони Стрийської вже були зменшені під час будівництва магістральної вулиці Стрийської в 1980 році. Будинки, які зараз опинились в зоні червоних ліній збудовані на цій землі ще до розширення вулиці Стрийської. Значні кошти мешканців вулиці внесено для проведення ремонту (заміни) комунікаційних мереж та благоустрою території. Слід зазначити що всі роботи проведені власним коштом мешканців, а не за рахунок коштів м. Львова. А це іде мова про: заміну труб на постачання води, газу, проведення каналізації, укладання бруківки. При виконанні певних видів робіт залучались міські служби, однак всі матеріали придбано за кошти мешканців нашої вулиці. І зараз, в час війни, на забаганку нових окремих власників ділянок це все хочуть знищити і зруйнувати.
Ми, жителі вулиці Сокільницької та частини вулиці Стрийської, теж мешканці Львова, яких як і інших мешканців, не можна ігнорувати і не прислухатись до нашої думки.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

28 березня 2023 року на пленарному засіданні Львівської міської ради депутатами розглянуто проект ухвали про розгляд електронної петиції "Заборона висотної забудови території приватного сектору в межах вулиць Підстригача – Сокільницька – Стрийська". За результатами голосування проект ухвали депутатами підтримано.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 16 липня петицію підписали 520 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Приступа Мар'яна Андріївна

Початок збору підписів:

14 листопада 2023 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

27 січня 2024 р.