Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Врятувати колишній костел Матері Божії Шкаплерної та монастир ордену кармелітів босих (вул.Персенківка, 10) від руйнації

На території Львівського автобусного заводу знаходиться колишня культова споруда, яка в майбутньому може стати однією з візитних карточок туристичного Львова, проте зараз вона перебуває в жахливому та занедбаному стані.
Це колишній монастир кармелітів та костел Матері Божої Шкаплерної (вул..Персенківка, 10)
Орден Кармелітів був заснований у 12 столітті на г. Кармель (Ізраїль) під час хрестових походів, на якій колись жив пророк Ілля. З того часу його монастирі були засновані у більш ніж 70 країнах світу. Вважається, що орден знаходиться під особливою опікою та захистом Діви Марії.
Проте в кінці другої світової війни, коли радянська армія зайшла до Львова, почався занепад цієї святині. Монахи покинули Львів, а в будівлі монастиря поселились загони НКВД, які в підвалах колишніх келій влаштували криваві репресії проти львів'ян. Деякі історики вважають, що тут було замордовано тисячі невинних містян.
Коли радянська влада побудувала ЛАЗ, Костел став виконувати функцію Будинку культури працівників заводу, і був поділений на два поверхи, а монастир став гуртожитком для працівників.
Після розпаду СРСР і проголошенням Незалежності України, про цю споруду чомусь забули і наша влада прирекла цей храм на подальшу руйнацію під впливом людських (розкрадання, навмисного руйнування) та природніх (дощ, сніг, вітер) факторів.
Для порятунку храму ще у 2014 році громадські активісти ГО «Громадський рух «Європейське місто» добилися віднесення цієї культової споруди до реєстру памяток архітектури України, що надало монастирю особливий охоронний статус.
Наступний крок - це примусове вилучення Комплексу у державну або комунальну власність, оскільки теперішній власник будівлі допускає її подальшу руйнацію. Згідно пп.2,3,4 ст. 21 Закону України «Про охорону культурної спадщини» у зв’язку з фінансовою неможливістю власника будівлі (зараз споруда та й все майно колишнього автобусного заводу заарештовані Державною виконавчою службою через банкрутство ЛАЗу) провести реставраційні роботи та у зв’язку з загрозою знищення нововиявленої пам’ятки державний орган охорони пам’яток зобов’язаний в судовому порядку вилучити пам’ятку архітектури в державну власність.
Усуватися, відсторонюватися, вважаючи це не своєю справою, є неправильним для кожного громадянина, тим більше для християнина. Для кожного з нас очевидно, що ми повинні відбудувати те, що нашим народом було присвячене Богу, а потім в безумстві зруйноване.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

10 жовтня 2019 року на пленарному засіданні Львівської міської ради депутатами розглянуто проект ухвали про розгляд електронної петиції " Врятувати колишній костел Матері Божії Шкаплерної та монастир ордену кармелітів босих (вул.Персенківка, 10) від руйнації". За результатами голосування проект ухвали депутатами підтримано.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 507 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Рабешко Богдан Русланович

Початок збору підписів:

26 червня 2019 р.

Відповідь дана:

15 вересня 2020 р.