Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 381 громадa!

Возобновление работы суда в г. Авдеевка

В городе Авдеевка длительное время не работает суд, предлагаю обратиться в Верховный суд и ещё раз сообщить, что пора возобновить работу городского суда - это важно, так как ездить в другой город дорого и занимает много времени. В городе, где работают школы, детские сады, правоохранительные органы, должны работать суды.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Віталію Вікторовичу!

Військово-цивільною адміністрацією міста Авдіївка Донецької області розглянуто Вашу петицію стосовно відновлення роботи Авдіївського міського суду, з цього приводу повідомляємо наступне:
Головним органом, що забезпечує захист гарантованих Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави, є суд. На забезпечення ефективного захисту прав та свобод людини направлені норми Конституції про розповсюдження юрисдикції судів на всі правовідносини, які виникають у державі. З проголошенням України незалежною державою право кожного на судовий захист стало одним із фундаментальних прав людини, гарантованих у конституційному порядку.
Однак через проведення активних бойових дій на території міста Авдіївка, з метою збереження життя і здоров’я суддів, працівників апарату та відвідувачів суду підсудність справ Авдіївського міського суду було змінено на Добропільський міськрайонний суд Донецької області. Проте через віддаленість Добропільського міськрайонного суду від міста Авдіївка мешканці міста зазнали багато незручностей (великі фінансові витрати, виснажливість дороги тощо). Та, як наслідок, велика кількість громадян були позбавлені можливості судового захисту своїх прав та законних інтересів.
На багаточисельні спроби військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області та Авдіївської міської ради Вищим Спеціалізованим Судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ 31.03.2016 року прийнято Розпорядження №18/0/38-16, відповідно до якого підсудність справ Авдіївського міського суду змінено на Селидівський міський суд Донецької області.
Звертаємо увагу, справи (провадження), які до набрання чинності вказаним Розпорядженням надійшли на розгляд Добропільського міськрайонного суду повинні бути розглянуті тим самим судом.
Крім того інформуємо, ВЦА м.Авдіївка та міська рада неодноразово звертались до Державної судової адміністрації України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Вищої ради юстиції, Адміністрації Президента України, Антитерористичного центру при Службі безпеки України, народного депутата України Яроша Д.А., народного депутата України Сироїд О.І., народного депутата України Березюк О.Р. та інших представників влади з питання відновлення роботи Авдіївського міського суду та формування складу суддів (копії звернень додаються).
Крім того, проблема відсутності органів судової влади у місті Авдіївка Донецької області неодноразово висвічувалась у засобах масової інформації. Зокрема посадовими особами військово-цивільної адміністрації було запрошено представників телеканалу ICTV для наголошення на проблемі, що виникла у місті у зв’язку з відсутністю правосуддя, та привернення уваги щодо необхідності відновлення роботи Авдіївського міського суду.
Однак з Листів (додаються) вбачається, що Державна судова адміністрація України та Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ вважають відновлення роботи Авдіївського міського суду передчасним.
Відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» та з метою забезпечення громадянського права на захист та доступності правосуддя військово-цивільною адміністрацією міста Авдіївка Донецької області прийнято рішення підтримати вищенаведену електронну петицію та повторно звернутись до Державної судової адміністрації України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Антитерористичного центру при Службі безпеки України щодо відновлення роботи Авдіївського міського суду та формування складу суддів (копія звернення додається). У разі надходження відповіді на вказане звернення ВЦА м.Авдіївка Вас буде повідомлено додатково.
Дякуємо Вам за активну громадянську позицію та занепокоєння долею міста Авдіївка Донецької області.


З повагою,
Керівник військово-цивільної
адміністрації міста Авдіївка
полковник П. Малихін
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 101 особа з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Гуржий Виталий Викторович

Початок збору підписів:

14 лютого 2017 р.

Відповідь дана:

16 березня 2017 р.