Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Проблема з безпритульними собаками

Сьогодні, гуляючи містом, доволі важко не помітити зграї безпритульних собак, поведінку яких неможливо спрогнозувати. Вони можуть просто пройти повз, почати гавкати, бігти за автомобілем або ж і взагалі здійснити напад, особливо якщо поведінка людини стане для них «загрозливою». Це стосується наприклад містян, що займаються вуличним спортом або ж дітей, які, не розуміючи небезпеку, хочуть погратися. Проблема очевидно потребує вирішення з боку органів місцевого самоврядування, особливо якщо врахувати той факт, що групи тварин та їх агресивність лише ростуть, а самостійне вирішення цього питання неможливе через прямі заборони українського законодавства.
Таким чином ми, жителі міста Бердичева, з метою забезпечення безпеки на вулицях та гуманного поводження з тваринами, вимагаємо:
- негайно створити відповідну комунальну службу або підприємство з питань утримання та поводження з тваринами в місті Бердичеві (якщо таке підприємство чи служба не були створені).
- створити відповідні умови, що будуть відповідати ветиринарним нормам, для їх утримання (створення комунальних притулків для бродячих тварин, а також сприяння благодійним та громадським організаціям в їх створенні)
- в найкоротші терміни здійснити вилов безпритульних собак для їх подальшого утримання, передачі попереднім власникам або новим
- кожного місяця на сайті міської ради (https://berdychiv-rada.gov.ua) звітувати про ситуацію з безпритульними тваринами (оцінка чисельності тварин, що знаходяться на вулицях, кількість тварин в притулках, виловлених, переданих поперднім чи новим власникам за звітний місяць, тощо)


(фото взяте з відкритих джерел, автор - Суспільне Житомир)

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши Ваш запит щодо надання інформації стосовно безпритульних тварин в місті управління житлово-комунального господарства Бердичівської міської ради, повідомляє наступне.
На сьогоднішній день в місті Бердичеві постійно шукаються альтернативні шляхи вирішення щодо безпритульних тварин. Проведення відлову безпритульних тварин, доставка їх до центру ветеринарної медицини або притулку для їх утримання на території Бердичівської територіальної громади є статутною діяльністю міського комунального підприємства «Бердичівкомунсервіс».
В 2013 році було виготовлено проектно–коштористу документацію на будівництво притулку для безпритульних тварин по вулиці Чуднівська, 156. Загальна кошторисна вартість будівництва в цінах 2020 року складає 7 702,520 тис.грн. Станом на 01.01.2022 року залишкова кошторисна вартість будівництва об’єкту становить 5 510,779 тис.грн..
З 2013 по 2022 роки використано 2 191,741 тис.грн. За вказані кошти розпочато будівництво притулку і виконані наступні роботи:
- підготовка території під будівництво;
- (земляні роботи та влаштування фундаментів будівель головного корпусу та ізолятора;
- зовнішні мережі водопостачання та водовідведення;
- влаштування станції біологічної очистки;
- зовнішнє освітлення та прокладання мережі 0,4кВ, тощо;
Згідно Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Бердичівської міської територіальної громади на 2022-2024роки, затвердженої рішенням Бердичівської міської ради від 23.11.2022 року № 411, з бюджету Бердичівської міської територіальної громади на забезпечення сприятливих умов для співіснування людей і тварин на 2022 рік передбачено виділення коштів в сумі 111 055,00 грн. Станом на 03.11.2022 року з бюджету Бердичівської міської територіальної громади освоєно 105 199, 00грн, за ці кошти відловлено та простерилізовано 77 безпритульних тварин (собак) відповідно до договорів між МКП «Бердичівкомунсервіс» та -ГО «Порятунок чоритилапих», ФОП «Нагребельний К.В.».
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 207 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Гвіздон Ігор Ігор Андрійович

Початок збору підписів:

18 жовтня 2022 р.

Відповідь дана:

9 листопада 2022 р.