Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Зменшення кількості безпритульних тварин та контроль їх чисельності в місті Бердичів

Міському голові Сергію Валерійовичу Орлюку, депутатам Бердичівської міської ради
Небайдужих мешканців міста Бердичів

Петиція

Просимо Вас невідкладно вжити заходи по захисту населення та гостей міста від нападів безпритульних тварин, а також запровадити заходи, направлені на зменшення кількості та контроль чисельності безпритульних тварин в м. Бердичів.

Чому це одна з першочергових проблем міста, які необхідно вирішувати:

1. Безпритульні тварини, зокрема собаки, переносять заразні хвороби. Особливу небезпеку становить сказ, що призводить до летальних випадків.

2. Безпритульні собаки не отримують належне виховання, через що можуть приносити шкоду мешканцям та благоустрою міста.

3. Безпритульні собаки можуть впасти в небезпечний стан через хворобу, голод, жорстоке поводження або інші причини. В цьому стані вони проявляють агресію до людей і можуть напасти. В особливій небезпеці діти, одними з наслідків нападу бездомної собаки можуть бути інвалідність або смерть.

4. Переважна кількість мешканців міста не обізнана з нормами та правилами поводження з тваринами.

5. Через війну, фінансові проблеми, жорстокість або інші фактори збільшується кількість тварин, яких лишили на вулицях колишні хазяєва.

6. Середня тривалість життя собак коливається від 10 до 13 років. Собака здатна народжувати кожні півроку до 8 цуценят.

Підсумовуючи: кількість безпритульних тварин в місті зростає з кожним днем, а разом з нею і загроза здоров'ю мешканців та гостей міста.

Ми, автори петиції, та всі, хто підписав її, вимагаємо:

1. Оприлюднити інформацію по стану муніципального притулку для тварин.

2. Завершити будівництво вищевказаного притулку і запустити його роботу.

3. В першу чергу вилучати в ізоляцію собак з прибудинкових територій та місць громадського скупчення (ринки, магазини, тощо).

4. Відповідно до пункту 19 Порядку регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, та безпритульних тварин, а також їх розміщення на відповідних підприємствах, в установах та організаціях чи повернення до ареалу перебування (місць вилову):

- оприлюднювати на власному веб-сайті дані про планові заходи з вилову безпритульних тварин не пізніше ніж за сім календарних днів до їх початку, місцезнаходження карантинних майданчиків з тимчасового утримання тварин, які будуть виловлені;

- щокварталу оприлюднювати дані щодо кількості виловлених, біостерилізованих, вакцинованих, ідентифікованих, повернутих безпритульних тварин та безпритульних тварин, які загинули, із зазначенням причин смерті;

- оприлюднювати фото виловлених безпритульних тварин із зазначенням інформації про дату та місце вилову, наявність або відсутність засобів ідентифікації та їх ідентифікаційні номери, вид, стать, приблизний вік, породні ознаки за наявності, зовнішні ознаки, в тому числі окрас шерсті, вагу, особливі ідентифікуючі ознаки в день її вилову на власному веб-сайті комунальної служби та офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування;

- дату та місце повернення безпритульної тварини, якщо тварина повернута до ареалу перебування (місць вилову) для вільного проживання;

- відомості про проведення ревакцинації та наявність візуальної ідентифікації безпритульних тварин, які були повернуті до ареалу перебування (місць вилову) для вільного проживання.

5. Якщо тварина проявляє ознаки агресії, після її відлову не відпускати її назад у місто допоки не буде встановлено, що вона не несе загрози людям та іншим тваринам.

В свою чергу пропонуємо наступні заходи, спрямовані на подолання кризи безпритульних тварин:

1. Запровадити тісну співпрацю з волонтерськими організаціями та благодійними фондами захисту тварин, що зумовлює:

- проведення заходів для власників тварин та всіх зацікавлених, на яких буде надаватись необхідна інформація по поводженню з тваринами;

- за допомогою волонтерів - відлов безпритульних тварин для подальших їх стерилізації, вакцинації, пошуку нових хазяїв;

- проводити акції та заходи, спрямовані на популяризацію паспортизації та чіпізації, стерилізації та вакцинації свійських тварин.

- оприлюднювати на офіційному сайті міської ради інформації про проведення таких заходів, про існуючі в місті Бердичів волонтерські організації та благодійні фонди захисту тварин.

2. Запровадити кримінальну відповідальність за залишення тварин напризволяще (тобто коли домашню тварину викидують на вулицю), що підпадає під статтю 1 розділу 1 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження".

3. Згідно розділу II статті 9 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" запровадити адмінистративне покарання власникам собак порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, затвердженого Кабінетом Міністрів України, у разі:
- якщо ця собака вигулюється без намордника;
- якщо ця собака вигулюється самостійно, без нагляду власника.

4. На постійній основі запровадити День безкоштовної стерилізації та вакцинації безпородніх тварин у ветеринарних клініках міста, які погодяться на це.

5. Звернутися за допомогою до всеукраїнських та міжнародних благодійних фондів по захисту тварин.

6. У разі, якщо відловлена тварина важко хвора, надати можливість відстроченого платежу за лікування; у разі невиліковної хвороби та неможливості припинити страждання тварини у інший спосіб - умертвити її згідно статті 17 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження".

Особисте прохання міському голові Сергію Валерійовичу Орлюку: доведіть, будь ласка, до кінця справу, яку розпочали ще будучи ветеринаром. Місто розраховує на вас.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 23 червня петицію підписали 142 особи з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Нікітчук Дмитро Федорович

Дата створення:

16 лютого 2023 р.