Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 381 громадa!

Про заборону діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату на території Бершадської міської територіальної громади

Під час російсько-української війни на території України і досі діють храми, церкви московського патріархату! Це є неподобством, оскільки церква є також інструментом пропаганди. Діяльність вказаної організації носить відвертий антиукраїнський характер. Якщо пригадати весну 2014 року, то саме тоді храми, церкви та монастирі УПЦ стали на Донбасі перевалочними базами для сепаратистів. Не виключено, що священики та вірні УПЦ можуть співпрацювати з спецслужбами РФ. Називаймо речі своїми іменами: у нас немає Української Православної Церкви, а давно вже діє російська православна Церква в Україні. Саме ця назва відповідає змісту діяльності вказаної організації.
Враховуючи викладене пропонуємо:
Відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного часу", керуючись ч.4 ст.42.ст.59 Закону України " Про місцеве самоврядування" на період військового стану заборонити на території Бершадської територіальної громади діяльність Православної Церкви Московського Патріархату, як такої, що несе загрозу національній безпеці України.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На Ваше звернення у вигляді електронної петиції «Про заборону діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату на території Бершадської міської територіальної громади» від 15 березня 2022 року, яку на момент формування відповіді підтримали 103 мешканців громади, повідомляємо наступне.
Відповідно до чинного законодавства, зокрема Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», питання заборони діяльності або скасування державної реєстрації релігійних організацій не належить до компетенції органів місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», у разі порушення релігійною організацією згаданого Закону та інших законодавчих актів України, діяльність такої організації може бути припинена за рішенням суду. Цією ж статтею регламентовано вичерпний перелік підстав для припинення діяльності релігійної організації в судовому порядку.
У судовому порядку діяльність релігійної організації припиняється лише у випадках:
1) вчинення релігійною організацією дій, недопустимість яких передбачена статтями 3, 5 і 17 цього Закону;
2) поєднання обрядової чи проповідницької діяльності релігійної організації з посяганнями на життя, здоров'я, свободу і гідність особи;
3) систематичного порушення релігійною організацією встановленого законодавством порядку проведення публічних релігійних заходів (богослужінь, обрядів, церемоній, походів тощо);
4) спонукання громадян до невиконання своїх конституційних обов'язків або дій, які супроводжуються грубими порушеннями громадського порядку чи посяганням на права і майно державних, громадських або релігійних організацій;
5) засудження її уповноважених осіб за вчинення кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, передбаченого статтею 111-1 Кримінального кодексу України.
Крім того, звертаю Вашу увагу, що 22.03.2022 року до Верховної Ради України подано Проект Закону №7204 «Про заборону Московського патріархату на території України».
Згідно зі статтею 1 вищевказаного проекту Закону на території України забороняється діяльність Московського патріархату – Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, в тому числі Української православної церкви.
Отже, відповідно до вищевикладеного, повідомляємо, що до компетенції Бершадської міської ради не належить розгляд порушеного Вами питання.


Міський голова Віталій ДРАГАН
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 103 особи з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Медицький Петро Миколайович

Початок збору підписів:

15 березня 2022 р.

Відповідь дана:

5 квітня 2022 р.