Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Про перейменування міста Бровари

Відповідно до рішення Національної комісії зі стандартів державної мови, місто Бровари потрапило до переліку населених пунктів, що підлягають перейменуванню. Запропонована назва для нашого міста – Броварі.
Однією з версій виникнення назви Бровари є історичні відомості про те, що на території нинішнього міста у давні часи жили пивовари – броварники. Логічним є висновок деяких дослідників про те, що назва «Бровари» походить від словосполучення « бров(себто,пиво) варити».
Знайдені архівні документи, зокрема, старовинна карта XVI ст., має позначку латиницею «Brovary», що українською звучить не інакше, як «БроварИ».
Немає сумніву в тому, що дана назва є суто українською і цілком відповідає стандартам державної мови.
Пропоную назву міста Бровари залишити без змін, як таку, що є історично вірною та повністю відповідає усім нормам та стандартам державної мови.
Прошу підтримати петицію за збереження назви міста Бровари.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
від 26.12.2023 № 1161
м. Бровари
Про розгляд електронної петиції «Про перейменування міста Бровари»
Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян» та керуючись підпунктом І пункту «б» статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши електронну петицію «Про перейменування міста Бровари», що набрала 363 підписи громадян з дня оприлюднення від 12.12.2023 року, виконавчий комітет Броварської міської ради Броварського району Київської області
В И Р І Ш И В :
1. Підтримати Електронну петицію «Про перейменування міста Бровари» та направити її до Національної комісії зі стандартів державної мови для доцільності збереження назви міста Бровари.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету Людмилу ЛЕНЧИЦЬКУ.
Міський голова Ігор САПОЖКО
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 375 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Зарва Евгенія Володимирівна

Початок збору підписів:

12 грудня 2023 р.

Відповідь дана:

5 лютого 2024 р.