Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Підтримка сімей які виховують дітей з інвалідністю та дорослих з інвалідністю 1 группи.

Станом на 1 грудня 2021 року допомога особам з інвалідністю складає від 1934 гривні до 5280 гривень дані виплати не мають змоги покрити навіть мінімальні потреби цих людей (витрати на засоби гігієни, медичні обстеження, ліки, фізична та соціально-педагогічна реабілітація, проїзд, харчування, комунальні послуги, одяг).
Від імені сімей Бучанської ОТГ, в яких проживають і виховуються такі особи, просимо звернути увагу на цю проблему тому, що не завжди на державному рівні працює забезпечення таких дітей і дорослих, тим що їм життево необхідно. Зрозуміло що в країні зараз склалась така ситуація, що люди з інвалідністю опинилися на останньому місці, але ж вони живі люди і їм просто дуже необхідна підтримка.
Також хотілося б врахувати той факт, що мати дитини з інвалідністю не може вийти на роботу та отримувати заробітну плату (а нажаль 80% таких сімей залишаються щей без одного з батьків або сторонньої допомоги) оскільки присвячує весь свій час на догляд. Через брак коштів від мізерної суми державної допомоги та відсутність можливості вийти на роботу, не кажучи вже що не мають можливості відвідати лікаря або приділити час для себе, це призводить до внутрішнього психологічного вигорання, відчуття непотрібності суспільству та власної нереалізованості.
Сім'ї в яких живуть особи з інвалідністю, варті особливої уваги, адже на утримання в спецзакладі держава витрачає набагато більше коштів, ніж соціальна допомога яку отримує сім'я.
Країна декларує важливість виховання та розвитку дитини, територіальної громади у забезпеченні найкращих інтересів дитини, неприпустимості розлучення дитини з батьками через особливості її розвитку, але не хоче забезпечити на належному матеріальному рівні потреби таких осіб та їх сімей.
В той же час децинтралізація владних та фінансових повноважень держави на користь місцевого самоврядування є однією з найбільш визначальних реформ з часів української незалежності. Головним стратегічним завданням модернізації системи державного управління та територіальної організації, яка сьогодні здійснюється, є формування ефективного місцевого самоврядування, створення комфортних умов для проживання громадян, надання їм високоякісних та доступних послуг.
В багатьох містах України вже існує щомісячна підтримка таких сімей. Вважаємо, що влада Бучанської ОТГ віднайде можливість покращити життя таких сімей, в яких є особи з інвалідністю, шляхом впровадження механізму надання щомісячної матеріальної допомоги таким особам.
Дуже сподіваємось бути почутими, бо діти та дорослі з інвалідністю гідні кращого життя.

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Станом на 24 вересня петицію підписали 101 особа з 240 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Макарова Ольга Петровна

Дата створення:

1 грудня 2021 р.