Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Заборонити введення в експлуатацію та демонтувати неправомірно зведене асфальтне виробництво біля селища-курорту Ворзель

Ми, що нижче підписалися, вимагаємо перевірити правомірність зведення підприємства на земельній ділянці (кадастровий номер 3210945300:01:139:0050), яка згідно даних Держгеокадастру, належить товариству з обмеженою відповідальністю “Фінансово-промислова група “Алькор” (код ЄДРПОУ – 39503364), основним видом діяльності якого є виробництво неметалевих мінеральних виробів, що включає в себе саме виробництво асфальту та подібних речовин (КВЕД 23.99). Власником даного підприємства є Кочарян Тигран Рафікович, екс-депутат Луганської міської ради від Партії регіонів, який фігурує у ряді справ про факти розкрадання бюджетних коштів у сфері будівництва автомобільних доріг. Дана земельна ділянка знаходиться в м. Буча і має номер 172. Відповідно до генерального плану м. Буча, який можна знайти на офіційному сайті за посиланням http://www.bucha-rada.gov.ua/master-plan-city, ділянка призначена для розміщення офісно-складських та виробничих приміщень.
Наказ Міністерства Охорони Здоров’я №173 “Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів” від 19.06.1996 р. затверджує Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів. Додаток 4 вищезгаданого Наказу класифікує виробництво асфальтобетону як виробництв будівельної промисловості класу І і визначає для нього санітарно-захисну зону 1000 м до найближчого об’єкту забудови.
Згідно пункту 5.4, санітарно-захисну зону слід встановлювати від джерел шкідливості до межі житлової забудови, ділянок громадських установ, будинків і споруд, в тому числі дитячих, навчальних, лікувально-профілактичних установ, закладів соціального забезпечення, спортивних споруд та ін., а також територій парків, садів, скверів та інших об'єктів зеленого будівництва загального користування, ділянок оздоровчих та фізкультурно-спортивних установ, місць відпочинку, садівницьких товариств та інших, прирівняних до них об'єктів.
Проте, згідно фактичної відстані від розташування асфальтобетонного виробництва до об’єктів найближчої забудови, в санітарно-захисну зону потрапляє санаторій “Перемога”, в якому наразі проходять реабілітацію воїни АТО, озеро, ресторанний комплекс “Шкіпер” та житлові будинки на території від вулиці Лісна до Варшавської траси.
Завдяки винятковим природно-кліматичним умовам Ворзель набув широкої популярності насамперед як оздоровча місцевість. За своїми природними лікувальними ресурсами Ворзель — це рівнинний кліматичний курорт лісистої зони. У санаторіях курорту Ворзель з успіхом лікують ішемічну хворобу серця, атеросклероз вінцевих артерій серця, пороки серця, гіпертонічну хворобу, гіпотонічну хворобу, дистрофічні захворювання міокарда, мікседему, цукровий діабет, ожиріння, неврози. Нині у Ворзелі працюють 12 оздоровчих закладів.
Після початку експлуатації асфальтобетонного виробництва екологія Ворзеля зі 100-річною історію буде знищена.
Зведення асфальтобетонного виробництва у Ворзелі – це особливо цинічний злочин, оскільки в липні 2017 р. завершився збір підписів під петицією з вимогою, щодо активізації роботи з боку селищної ради для отримання статусу курорту. Було зібрано 1524 підписи на підтримку викладених в петиції вимог, що складає близько четвертої частини всього населення Ворзеля. 11 липня колективне звернення з копіями підписних листів, були подані до Ворзельської селищної ради, а 13 липня до Київської обласної ради.
Як відомо, ще півтора роки тому Ворзельською селищною радою було прийняте рішення №812-45-VI «Про оголошення природної території селища Ворзель Київської області курортом місцевого значення та деякі питання охорони та збереження рекреаційної зони сел. Ворзель» від 21.08.2015 р. Дане рішення було попередньо підтримане Київською обласною радою відповідним рішенням №1023-53-VI від 08.10.2015. Наразі процес отримання селищем статусу курорту місцевого значення ще не розпочато і після початку експлуатації асфальтобетонного заводу рекреаційний потенціал селища буде знищено назавжди.
Функціонуючі санаторії та санаторії, які наразі не працюють, можуть бути відновлені для реабілітації та тимчасового прихістку переселенців з окупованих територий.
Ми, що нижче підписалися, вимагаємо вжити заходів, щоб запобігти протиправним діям.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Відповідь на петицію "Заборонити введення в експлуатацію та демонтувати неправомірно зведене асфальтне виробництво біля селища-курорту Ворзель" у прикріпленому файлі.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 293 особи з 240 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ШКУРЕНКО ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА

Початок збору підписів:

15 лютого 2018 р.

Відповідь дана:

19 березня 2018 р.