Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Зменшення комунальних тарифів

Необхідно провести незалежний аудит тарифів за комунальні послуги з метою визначення їх обґрунтованості. А також при цьому визначити справжніх власників таких підприємств як облтеплокомуненерго, та обленерго, а саме визначити куди та скільки грошей громадян міста йде на оплату послуг, а скільки губиться десь в кишенях сумнівних структур. Та співставити зарплати міста до тарифів за послуги і зробити правильні висновки. Після цього все винести на обговорення громаді міста і добавити роботи прокуратурі.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Управління економічного розвитку міста розглянуло петицію щодо здійснення аудиту тарифів на комунальні послуги та повідомляє наступне.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", пункту 2 абзацу "а" частини 1 статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування" до повноважень органів місцевого самоврядування відноситься встановлення тарифів на побутові, житлово-комунальні та інші послуги (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг).

Запропонований у петиції аудит сфери надання житлово-комунальних послуг дійсно є ефективним інструментом оцінки ефективності житлово-комунального господарства. Водночас, однією з головних умов проведення незалежного аудиту є залучення авторитетної аудиторської організації, що входить у рейтинг найкращих світових компаній і компетенція якої не викликає сумнів. Ціна послуг таких аудиторських організацій сягає сотні тисяч євро. Тож питання виділення бюджетних коштів на ці цілі залежить, насамперед, від схвалення мешканцями міста такого рішення та їх прагнення отримати об’єктивну картину в тій чи іншій сфері. Наразі, не має діючих бюджетних програм, які б дозволили виконавчим органами міської ради здійснювати відповідні витрати, в тому числі оголошувати конкурс на здійснення аудиту.

Хочемо підкреслити, що аудиторські компанії не практикують методику співставлення доходів мешканців до економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги. Аудит – це перевірка публічної бухгалтерської звітності, обліку первинних документів та іншої інформації про фінансово-господарську діяльність суб'єктів господарювання з метою визначення достовірності їхньої звітності, обліку, його повноти і відповідності чинному законодавству та встановленим нормативам.

Повністю підтримуємо тезу щодо необхідності встановлення справжніх бенефіціарів енергогенеруючих та енергопостачальних компаній, проте останні не перебувають в управлінні міської ради.


Начальник управління
економічного розвитку міста Л. В. Максименко

Категорія

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Петицію підписали 347 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Лащевський Володимир Вікторович

Початок збору підписів:

19 лютого 2016 р.

Відповідь дана:

12 березня 2016 р.