Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 266 громад!

Зупинити будівництво автозаправки в районі «Масани» навпроти буд.16 по вул.Незалежності

В житловому районі "Масани" розпочато будівництво АГЗП (автомобільного газозаправного пункту) по вулиці Незалежності, навпроти житлового будинку № 16, дитячого майданчика, гіпермаркету Велмарт, біля зупинки громадського транспорту та лісової зони.
Згідно Детального плану території 3-го мікрорайону житлового району "Масани" відсутнє розміщення відповідного АГЗП (автомобільний газозаправний пункт).
Законодавством також визначено, що при плануванні та забудові територій повинно бути забезпечено врахування думки громадськості (громадських інтересів)!
Крім того, Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів встановлюють, що станції технічного обслуговування і ремонту автомобілів, автозаправні станції (АЗС) слід розміщувати в промислових і комунально-складських зонах, на магістральних вулицях і дорогах за межами житлового району!
Таким чином, мешканці житлового району "Масани" міста Чернігова виступають проти будівництва газозаправного пункту, який знаходиться поблизу стін житлових будинків, дитячого майданчика, зупинки громадського транспорту та місць відпочинку.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Катерина Олександрівна!

На Ваше звернення щoдо законності запланованого будівництва АГЗП по вул. Незалежності повідомляємо наступне.
Рішенням Чернігівської міської ради від 26 жовтня 2017 року № 24/VII23 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічних документацій із землеустрою, надання, вилучення і передачу земельних ділянок юридичним і фізичним особам» п. 27 комунальному підприємству «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради затверджено технічну документацію та надано земельну ділянку (кадастровий номер 7410100000:01:010:0118), в постійне користування, площею 0,2400 га, по вул. Незалежності для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (для розміщення автостоянки з об'єктами інфраструктури та сервісу).
Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 04.04.2018 № 154 були затверджені та надані містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки комунальному підприємству «Паркування та ринок» Чернігівської міської ради для будівництва АГЗП по вул. Незалежності в м Чернігові. Вказане рішення приймалось колегіально, на підставі наданих документів відповідно до ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відповідно до містобудівної документації, а саме плану зонування Тимчасового порядку використання території м. Чернігова, земельна ділянка для вказаного вище будівництва знаходиться в зоні багатоквартирної забудови (Ж-2). Будівницво автозаправної станції в зоні Ж-2 відноситься до доступних видів забудови та використання, які потребують спеціальних погоджень.
Відповідно до Детального плану території третього мікрорайону житлового району «Масани» земельна ділянка для вказаного будівництва не входить в межі мікрорайону. Містобудівними умовами та обмеженнями було встановлено виконання вимог, діючих на час надання містобудівних умов та обмежень, ДБН та нормативно-правових актів, зокрема: ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання». При проектуванні обов’язково мають бути визначенні мінімально допустимі відстані від об’єкта, що проектується, до існуючих будинків і споруд, нормативні розриви (побутові, протипожежні, санітарні тощо).
Завдання на проектування об’єктів складається з урахуванням вимог державних будівельних норм ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» і затверджується замовником за погодженням із генпроектувальником. Відповідно до ч.5 ст. 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.1 Закону України «Про об’єкти підвищеної безпеки» зазначений об’єкт будівництва належить до об’єктів із значними наслідками (СС3).
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), розташованих у межах населених пунктів, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а саме, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами. Проектна документація на будівництво АГЗП по вул. Незалежності в м. Чернігові розроблялась ПП «АРДІКА».
Відповідно до чинного законодавства була проведена експертиза проекту будівництва та в Державній архітектурно-будівельній інспекції України отримано дозвіл на виконання будівельних робіт для вказаного об’єкта від 04.06.2020 № ІУ 113201561654.


Заступник міського голови О. АТРОЩЕНКО
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 318 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Данькова Катерина Олександрівна

Початок збору підписів:

18 липня 2020 р.

Відповідь дана:

3 вересня 2020 р.