Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 328 громад!

Будівництво крематорію в Чернігові

Три чверті країн світу не лише дозволяють, а й надають перевагу кремації. Відсоток кремацій по відношенню до захоронення померлих значно переважає не лише в країнах, де це обумовлено релігійними поглядами, а й в таких країнах, як Велика Британія (70% померлих), Швеція (80% померлих). У Західній Європі за останніми даними налічується: у Великій Британії – 356 крематоріїв, в Італії – 206, в Чехії – 80, у Франції - 70 (фактично в кожному великому місті).
Вільної землі у містах стає все менше. Кладовища – переповнені. А в заповітах все частіше з’являються побажання про кремацію тіла. Проте в Україні функціонує всього три крематорії – в Києві (обслуговує близько 40% померлих), Харкові (70% померлих, зекономлено 600 га землі) та Одесі (30% померлих). До 2020 року крематорій буде зведено в Дніпрі. А влада Києва планує побудову вже другого крематорію в столиці. У низці міст продовжують з’являтися петиції з проханням про побудову крематоріїв.
Згідно з даними Population Reference Bureau, за увесь час на Землі жили й померли близько 107 мільярдів людей. І якщо хоча би 10% з них були захоронені в землю, в ґрунті циркулювала би неймовірна кількість нерозкладених ядовитих речовин щорічно. На 7,4 мільярдів людей, що нині живуть на землі, приходиться близько 15 мільярдів захованих під нею. Тобто мертвих людей на планеті вдвічі більше, ніж живих.
У 1869 році Міжнародна медична конференція (м. Флоренція), ухвалила резолюцію, в якій закликала до широкого поширення кремації, яка сприяє «збереженню здоров’я і землі для живих людей». Заклик медиків знайшов підтримку громадськості в багатьох країнах Європи, Америки і Австралії.
Кремація має низку переваг порівняно з традиційним захороненням.
- Економія землі. Кремація у 100 разів зменшує територію для поховання та скорочує потреби міст в земельних ділянках, які необхідні для традиційних кладовищ. Таким чином, земельні ресурси витрачаються більш раціонально.
- Екологічність. Кремація – найбільш гігієнічний спосіб поховання з точки зору охорони підземних вод та екології. Під час спалювання тіло покійного мінералізується всього за 1-1,5 години без шкоди для оточуючих. Тоді як в землі розкладання триває пів століття з усіма наслідками.
- Дешевизна процедури. Вартість кремації нижче вартості традиційного похорону. Не потрібно купувати весь арсенал ритуальних товарів, які застосовують під час поховання. Не потрібно турбуватися про пошук місця для поховання, оскільки ніша для урни з прахом в стіні колумбарію (або підпоховання в могилу родичів) обійдеться дешевше, ніж поховання в звичайну могилу. До речі, урну з прахом можна коли завгодно поховати в ту ж саму могилу, в той час як звичайне поховання у родинну могилу можна робити лише через 20 років.
- Кремація не потребує постійного догляду за могилою. Захоронення праху в колумбарії завжди матиме доглянутий вигляд. Тоді як на звичайній могилі потрібно щороку рвати траву, прибирати опале листя, купувати вінки, встановлювати пам’ятники та доглядати за ними. Колумбарій убезпечує місце захоронення останків близької людини від вандалізму.
- Процес кремації в цілому менш травматичний для психіки родичів покійного. Рідних померлого похорони вимотують і морально, і фізично. У крематорії же процес прощання проходить набагато швидше і простіше: всі близькі збираються в певний час, будь-які накладки усувають співробітники ритуального залу.

- Нині церква не перешкоджає такому способу похорону. При бажанні родичі покійного можуть запросити священика для відспівування прямо в крематорій, де і буде проведений обряд (до спалювання тіла). Таким чином, кремація православним канонам не суперечить. До того ж, не всі люди є релігійними, а побудова крематорію не забороняє в той же час традиційні захоронення на кладовищах.
Згідно з Законом України «Про поховання та похоронну справу» людина має право сама визначати спосіб захоронення свого тіла після смерті. Побудова крематорію в Чернігові забезпечить реалізацію цього права для чернігівців.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Олексію Леонідовичу!

У відповідь на Вашу електронну петицію, яка набрала відповідно до п. 8 ст. 51-1 Статуту територіальної громади необхідну кількість голосів, стосовно будівництва у м. Чернігові крематорію, повідомляємо наступне.
Питання будівництва крематоріїв є предметом неодноразових обговорень серед більшості обласних центрів України, серед яких Чернігів не є винятком.
Для організації поховань і ритуальних послуг до комунального підприємства «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Чернігівської міської ради протягом поточного року звернулося 3200 містян, однак, лише 1,5 % виявили бажання скористатися послугою з кремації померлого, що свідчить про низький попит серед містян на дану послугу.
Слід зазначити, що в умовах сьогодення перед Виконавчим комітетом Чернігівської міської ради першочерговим завданням є вирішення питань життєзабезпечення міста.
Враховуючи запровадження карантинних заходів, Чернігів по власним надходженням до міського бюджету недоотримує суттєву кількість коштів, котрі могли бути спрямовані на розвиток міста. Орієнтовна вартість будівництва крематорію складає 15 млн. грн. Однак, суттєва обмеженість коштів у бюджеті територіальної громади наразі не дозволяє спрямувати зазначений обсяг видатків на реалізацію проекту з будівництва крематорію в нашому місті.
Враховуючи вищевикладене, чернігівська громада матиме можливість реалізовувати масштабні проекти, в тому числі збудувати крематорій, виключно за умови поліпшення економічної ситуації в країні та місцевих громадах.


Заступник міського голови О. АТРОЩЕНКО
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 292 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Пономаренко Олексій Леонідович

Початок збору підписів:

11 листопада 2020 р.

Відповідь дана:

28 грудня 2020 р.