Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 453 громади!

Заборонити куріння кальяну на літніх майданчиках, терасах, в парках

З кожним роком на літніх майданчиках закладів громадського харчування все більше набирає популярність куріння кальяну. Літні майданчики успішно розташовуються поруч з дитячими садками, скверами, дитячими майданчиками, зупинками громадського транспорту чи біля житлових будинків. Куріння кальяну стало настільки популярне що прийшовши зі своєю дитиною в кафе, за сусіднім столиком обовязково хтось буде курити, а ви змушені сидіти і вдихати це. Чи люди похилого віку або ж алергіки, не можуть влітку відкрити вікна через те що на первому поверсі знаходиться літня тераса якогось закладу. На пляжі, навіть, не можливо з дітьми відпочити на свіжому повітрі, адже і там є кальяни. Ми хочемо бути здоровою нацією і не показувати дурний приклад підростаючому поколінню. Є заклади в яких це дозволено, туди з дітьми не прийдуть і через силу сидіти не будуть. Незабаром, ми впевнені, це рішення розповсюдиться на всю Україну, а поки що, давайте розпочнемо змінювати державу на краще з нашого рідного міста. Велике прохання, заборонити куріння кальяну на літніх терасах, в парках, скверах.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Комунальному підприємство “Муніципальна варта” Чернігівської міської ради розглянуло вашу петицію щодо заборони куріння кальяну на літніх майданчиках, в парках та повідомляє наступне.
Проблема куріння тютюнових виробів, зокрема і кальяну є актуальним питанням сьогодення в населених пунктах України.
На даний час діє Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (далі - Закон), який визначає основні принципи та напрями державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров'я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров'ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.
Відповідно до ст. 13 Закону Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:
1) у ліфтах і таксофонах;
2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;
4) на дитячих майданчиках;
5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
6) у під’їздах житлових будинків;
7) у підземних переходах;
8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Також, забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:
1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
3) у приміщеннях гуртожитків;
4) в аеропортах та на вокзалах.
Згідно із цією статтею власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п’ятою цієї статті.
Керуючись даним Законом та Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” Чернігівською міською радою було прийняте рішення “Про зменшення шкідливого впливу куріння тютюнових виробів на здоров’я населення на території м. Чернігова” від 16 вересня 2010 р., яким визначила вільною від куріння територію прилеглу до об’єктів указаних нижче, а за її відсутності 10-ти метрову зону навколо них:
1) дитячі заклади;
2) дитячі майданчики;
3) місця дитячого відпочинку;
4) заклади охорони здоров'я;
5) навчальні та освітньо-виховні заклади;
6) заклади фізичної культури та спорту різних форм власності;
7) закриті та відкриті спортивні споруди;
8) церкви;
9)зупинки громадського транспорту.
Також, вільними від куріння визначила місця відпочинку населення, такі як парки, сквери, міські пляжі, окрім спеціально облаштованих місць для куріння.
Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної міської ради у вигляді попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне протягом року вчинення даного порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, передбачений штраф від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, чинним законодавством України та на рівні місцевої влади встановлені обмеження та заборони щодо куріння тютюнових виробів,зокрема і кальянів, на літніх терасах, в парках та інших місцях.


Начальник В. ХРУСТИЦЬКИЙ
Додаток до рішення

Категорія

СІМ’Я, МОЛОДЬ, ДІТИ

Петицію підписали 269 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Лень Наталія Вікторівна

Початок збору підписів:

23 квітня 2021 р.

Відповідь дана:

15 червня 2021 р.