Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Безкоштовні стоматологічні послуги в комунальному некомерційному підприємстві «Дитяча стоматологічна поліклініка» Чернігівської міської ради

1 квітня 2021 року комунальне некомерційне підприємство «Дитяча стоматологічна поліклініка» Чернігівської міської ради припинила надавати безкоштовні послуги. Відповідні зміни 18 лютого внесені до пункту 8 рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 23 липня 2020 року № 292 «Про затвердження Положення та встановлення тарифів на платні послуги, які надаються закладами охорони здоров’я – комунальними некомерційними підприємствами Чернігівської міської ради».

Зміни були аргументовані тим, що тариф на надання такої медичної допомоги був дуже низьким і складав 9,19 грн. На 2021 рік НЗСУ встановила тариф на надання стоматологічної медичної допомоги в розмірі 116 грн, тобто сума збільшилась майже в 12,5 разів, але для жителів міста Чернігова вона стала повністю платною. Оскільки, комунальне некомерційне підприємство «Дитяча стоматологічна поліклініка» Чернігівської міської ради, в особі директора Струц Віктора Володимировича, договір на цей рік не уклали і заявку не подавали.

На даний час до пакету безоплатних стоматологічних послуг НЗСУ включено:
- первинний огляд пацієнта або пацієнтки з оцінкою стану стоматологічного здоров’я відповідно до підходів ВООЗ; ( зараз, згідно прайсу, тільки консультація хворого в дитячій стоматполіклініці коштує 94,30грн)
- ургентна стоматологічна допомога дітям та дорослим; (Враховуючи прайсові ціни вартість неускладненого лікування одного зуба звичайними матеріалами складає, щонайменше, п’ятсот гривень.)

- надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування);
- інструментальні дослідження в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям.

Тобто, мешканці м. Чернігів на законних підставах мають право на безкоштовну невідкладну стоматологічну допомогу, а діти ще й на планову.

Пропоную, чернігівському виконкому внести відповідні зміни в постанову. Керівництву комунального некомерційного підприємства «Дитяча стоматологічна поліклініка» Чернігівської міської ради подати заявку, та укласти договір з НЗСУ, щоб надавати гарантовані державою послуги на безоплатній основі. В бюджеті міста можна знайти кошти не тільки на будівництво фонтанів та парків, а й для збереження дитячого здоров’я.

Окрім того, постанова виконкому суперечить 49 ст. Конституції України. Яка наголошує, що:
«Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена»

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Олена Віталіївна!

Розглянувши Вашу електронну петицію про підписання комунальним некомерційним підприємством «Дитяча стоматологічна поліклініка» Чернігівської міської ради договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ інформуємо, що 25.02.2021 закладу було повідомлено про відмову у заключенні відповідного договору у зв’язку з відсутністю доступності будівлі для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
На сьогодні кожен пацієнт має можливість звернутися до будь-якого іншого закладу охорони здоров’я, де надання стоматологічної допомоги буде безкоштовним відповідно до укладеного з НСЗУ договору.


Заступник начальника управління
охорони здоров’я Ольга МАЛЕЦЬ
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Петицію підписали 252 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Щерба Олена Віталіївна

Початок збору підписів:

29 червня 2021 р.

Відповідь дана:

11 жовтня 2021 р.