Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Пропоную на час ворожої навали до існуючих додати жовто-синій прапор набату

Споконвіку життя в суспільстві потребує мати сигнал тривоги для важливих випадків життя, як в час ворожої навали, щоб спо́лохнути людей (бити на сполох), або набат (араб. ‎naubât бити у барабани варти – укр. набить). На Русі це дзвін або било - шматок заліза. В наш час набатний сигнал подається сиреною або ще якось, щоб привернути увагу і закликати громадян стати на свій захист на своїй землі. Подекуди застосовується і прапор, перевернутий низом догори (наприклад прапор США для подачі сигналу лиха).
Наша земля, міста, народ страждають від ворожої навали і прапор наш синьо-жовтий!
Тож пропоную додатково, на час навали застосувати набатний жовто-синій прапор, стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг жовтого й синього кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3. Колір верхньої смуги жовтий (золотий) – символізує Отця Небесного, а колір нижньої смуги блакитний (синій) – символізує наше небо, наш щит – заступницю в цьому світі Б.М. Марію. В центрі нижньої, синьої смуги міститься символ – хрест з дугою-цятою.
Дуга на хресті – давній символ царської влади і Господь Ісус Христос як Цар і Первосвященник. Зветься ця дуга цята (дрібна монета, centus, прикраса) і походить від гривні нашийної. Якщо зображення півмісяця повернути на чверть кола (90 градусів), то це б нагадувало зображення цяти.
Такий хрест, як культурна спадщина з часів до монголо-татарської навали і досі стоїть в центрі нашого міста-героя Чернігова на Хра́мі Св. вмч. Параске́ви П'я́тниці на́ Торгу́.
Набатний прапор має спонукати кожного містянина і члена кожної громади до захисту своїх цінностей і самого життя, а також до вчинків, які би радували Отця Небесного.
Додаткова інформація на https://www.stihi.in.ua/avtor.php?author=50118&poem=399348
Однодумці, підтримайте цей проект!

Категорія

ІНШІ

Станом на 19 серпня петицію підписали 2 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Павленко Микола Іванович

Дата створення:

11 липня 2022 р.