Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Повернімо історичну спадщину Центральної площі!

Чернівці завжди зберігали славу міста з глибокою духовністю, толерантністю та миролюбністю, де шанувалися всі віросповідання. Так, у 1827 році на площі Ринок (нині – Центральній), було встановлено пам’ятник Богоматері, що мав назву “П’єта”.
Статуя простояла на площі майже 100 років – Матінка Божа стала покровителькою та заступницею перед Богом для всіх жителів міста.
З приходом румунської влади пам’ятник було знесено. На превеликий жаль, Чернівецька міська влада не скористалася нагодою повернути його на попереднє місце, хоча у 1999 році була затверджена державна програма, де виділялися кошти на відновлення саме цієї статуї.
Чернівчани хочуть жити в цивілізованому європейському місті, де шанують своє минуле та піклуються про збереження духовних цінностей і традицій.
Просимо відновити історичну справедливість – встановити статую Божої Матері під час проведення реконструкції Центральної площі міста.
З метою підтримки спокою та порядку, порозуміння та одностайності серед представників різних національностей та конфесій, які проживають у Чернівцях, просимо встановити статую Богоматері з Дитятком Ісусом, яку шанують майже всі жителі нашого міста.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Ганно Степанівно!
На виконання електронної петиції №55 від 22.10.2021р. щодо повернення історичної спадщини Центральної площі (встановлення пам'ятника Богородиці «Пієта») інформуємо.
Відповідно до пунктів 2.1, 3.1 розділу III «Положення про електронні петиції у місті Чернівцях» 29.10.2021 року відбувся спільний попередній розгляд зазначеного питання за участю представників структурних підрозділів виконавчого комітету Чернівецької міської ради та Вашої присутності.
За результатами зустрічі вирішено департаменту урбаністики та архітектури міської ради підготувати проект рішення Чернівецької міської ради стосовно зазначеної петиції.


08.12.2021
Шановна Ганно Степанівно!
В додаток до листа від 02.11.2021р. стосовно виконання електронної петиції №55 від 22.10.2021 р. щодо повернення історичної спадщини Центральної площі (встановлення пам'ятника Богородиці «Пієта»), інформуємо про наступне.
Рішенням сесії Чернівецької міської ради від 25.11.2021 р. №565 електронну петицію №55 гр.Попадюк Г.С. «Повернімо Історичну спадщину Центральній площі!» щодо встановлення статуї Божої Матері взято до відома.
Протокольним рішенням Чернівецької міської ради №258/13 доручено управлінню містобудування та архітектури департаменту довести до відома авторів проекту реконструкції площі Центральної, які перемогли у конкурсі, про рішення Чернівецької міської ради щодо врахування вищевказаної електронної
петиції.
З огляду на наведене, управлінням містобудування та архітектури департаменту направлено відповідного листа до переможців архітектурного бліц-конкурсу на кращу проектну пропозицію комплексного благоустрою площі Центральної в м.Чернівцях.

29.08.2022
В додаток до листа від 08.12.2021р. стосовно виконання електронної петиції №55 щодо повернення історичної спадщини Центральної площі (встановлення пам'ятника Богородиці «Пієта»), інформуємо про наступне.
Рішенням сесії Чернівецької міської ради від 25.11.2021 р. №565 електронну петицію №55 гр. Попадюк Г.С. «Повернімо історичну спадщину Центральній площі!» щодо встановлення статуї Божої Матері взято до відома.
Протокольним рішенням Чернівецької міської ради №258/13 доручено управлінню містобудування та архітектури департаменту довести до відома авторів проекту реконструкції площі Центральної, які перемогли у конкурсі, про рішення Чернівецької міської ради щодо врахування вищевказаної електронної петиції.
Управлінням містобудування та архітектури департаменту направлено відповідного листа до переможців архітектурного бліц-конкурсу на кращу проектну пропозицію комплексного благоустрою площі Центральної в М.Чернівцях.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 284 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Попадюк Ганна Степанівна

Початок збору підписів:

8 жовтня 2021 р.

Відповідь дана:

4 листопада 2021 р.