Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 258 громад!

Скасувати рішення про "сквер Дня вишиванки"

Під час пленарного засідання 25 листопада 2021 року депутати Чернівецької міської ради прийняли рішення, яке фактично розкололо громаду навпіл. Йдеться про рішення, внаслідок якого одночасно дві локації історичного центру міста отримали назву “Дня вишиванки” - сквер за монументом на Соборній площі та сад 14го корпусу ЧНУ за адресою Кафедральна 2.

Реакція чернівчан у інформаційному просторі доводить, що багатьом новa назвa скверу не до вподоби. Сприйняття людей є категорією суб’єктивною, aле й об’єктивно це рішення викликає багато питань. Найголовніше з них: чому задля протягування цього рішення була порушена процедура неупередженого розгляду електронних петицій – одного з найдемократичніших інструментів народовладдя, який поки що є дієвим у Чернівцях?

Нагадaю: разом з проєктом про найменування скверу, депутати мали розглянути мою петицію, у якій я пропонував зберегти його історичну назву. У 19ст сквер було названо на честь імператора Франца Йосифа – історичної постаті, якій Чернівці завдячують, як мінімум, своєю унікальною архітектурою. У висновках топонімічної комісії, факт наявності історичної назви чомусь не значився - що ввело багатьох депутатів в оману.

Крім того, як компроміс, я також запропонував для промоції свята вишиванки, відповідно найменувати сад за 14 корпусом ЧНУ, де власне й зародилася ідея свята. Якби ентузіасти за допомогою міської влади відновили занедбаний сад і відкрили його для людей як відроджений публічний простір (що десятиліттями був закритим), то сам День вишиванки отримав би нове наповнення і асоціювався б із відродженням, оновленням, та турботою про місто. У світлі ж прийнятого рішення, на жаль, тепер це свято у багатьох чернівчан асоціюється з невіглаством, маніпуляціями та порушенням демократичних норм.

Надзвичайно сумно констатувати, що розгляд петиції цього разу був перетворений на фарс:
· По-перше, депутатам запропонували для розгляду не саму петицію! В основу проєкту рішення було покладено не текст петиції, а рішення топонімічної комісії відносно петиції, яке мало виключно рекомендаційний характер.
· По-друге, в самому порядку денному була закладена маніпуляція. Всупереч звичній практиці, коли петиції розглядаються на початку сесії, мою петицію винесли на розгляд депутатів ПІСЛЯ проєкту рішення про перейменування скверу. Тобто, прийняття цього рішення завідомо позбавляло розгляд петиції будь-якого змісту. Саме так і сталося!

У результаті маніпуляції нормами демократичного процесу, Чернівці отримали дві ідентичні назви “Дня вишиванки” одна поряд з другою.

Варто зауважити, що рішення про найменування є рішенням нормативного, а не індивідуального характеру, тому рада має право скасувати це рішення. Тим паче, що немає фактів, які б підтверджували його виконання, і немає факту виникнення правовідносин, пов’язаних з реалізацією будь-яких суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Простіше кажучи, рішення міської ради про найменування чи перейменування не має таких наслідків, які б не дозволяли його скасувати.

З огляду на викладене вище, з метою відновлення права автора петиції, яку підтримало 255 мешканців громади, на неупереджений та всебічний розгляд, заради подолання конфлікту, який через недолуге перейменування виник у експертному середовищі та серед мешканців міста, пропонується депутатському корпусу Чернівецької міської ради:
· скасувати власне рішення від 25.11.2021 р. «Про найменування в м. Чернівцях скверу за Монументом Перемоги 1941-1945 рр. за адресою площа Соборна сквером Дня вишиванки»;
· скасувати власне рішення від 25.11.2021 р. «Про розгляд електронної петиції №39 гр. Полатайка Т.Я. щодо збереження історичної назви Площа Франца Йосифа та найменування «Днем Вишиванки» саду 14-го корпусу Чернівецького національного університету» і розглянути петицію повторно.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша електронна петиція № 73 щодо скасування рішення про «сквер Дня вишиванки» розглянута.
Повідомляємо, що дану петицію буде розглянуто на черговому засіданні топонімічної комісії міської ради та на виконання протокольного рішення Чернівецької міської ради від 02.02.2017 року № 312/21 «Про розгляд електронних петицій» електронну петицію № 73 буде винесено на розгляд міської ради. Про точний час розгляду електронної петиції Вас буде повідомлено додатково.


21.01.2022
Шановний Тарасе Яремовичу!
На Вашу електронну петицію №73 від 06.12.2021р; щодо скасування рішення про «сквер Дня вишиванки», інформуємо про наступне.
Проект рішення з зазначеного питання підготовлено на розгляд міської ради, пленарне засідання, якої згідно з регламентом, відбудеться 27.01.2022р.
З врахуванням процедури підписання документів, витяг із рішення міської ради Ви зможете отримати після 14.02.2022р. у секторі комплексного та стратегічного планування територій департаменту урбаністики та архітектури (кабінет 303) за адресою вул. Хмельницького,64-А в понеділок або четвер з 15:00 до 17:30.


23.02.2022
На Вашу електронну петицію №73 від 06.12.2021р. щодо скасування рішення про «сквер Дня вишиванки», інформуємо про наступне.
Проект рішення з зазначеного питання розглянуто на пленарному засіданні, яке відбулося 27.01.2022р. Повідомляємо, що даний проект рішення не набрав потрібну кількість голосів для підтримання рішення.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 252 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Полатайко Тарас Яремович

Початок збору підписів:

6 грудня 2021 р.

Відповідь дана:

31 грудня 2021 р.