Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Деколонізація назв вулиць Чернівців

От уже кількасот років кожне покоління страждає від російської агресії. Знищення Січі, УНР, боротьба з УПА чи з цивільними мешканцями Маріуполя у XXI столітті. Нелюди не гребують ніякими методами, аби лише стерти українців, їх культуру й історію з лиця землі.
Та відбувається це вже століттями. Щоразу, як нас загарбувала та чи інша московська держава, відбувалися масові чистки українськости. У першу чергу, в культурному просторі. Адже якби українці знали своє минуле, то панування московитів було би неможливим на наших землях. Тож пам'ять стирали, вулиці називали іменами далеких російських земель чи маловідомих нам людей, творили нових героїв з українських прибічників окупаційних режимів, пропагували ідею "братніх народів", "триєдиного народу", "великої спільної історії".
Сьогодні, у 2022 році, під час повітряної тривоги через загрозу російського бомбардування деякі чернівчани спускаються до підвалу на вулиці Достоєвського - росіянина, українофоба, антисеміта. І навіть не замислюються про те, наскільки глибоко культурний простір України замулено в нескінченних іменах не наших героїв.
Ми, активні мешканці Чернівців, громадяни усіх національностей, які люблять своє місто й нашу Україну, вважаємо, що деколонізація, тобто перейменування топомінів російської імперської спадщини, на часі. Складено і долучено до петиції список тих вулиць, яким варто дати нову назву, вшанувати наших героїв, у тому числі новітніх, з поясненнями, чому та інша назва є неприпустимою в українському місті. Просимо підтримати петицію, вирвати нашу міську культуру з лабет московської пропаганди. Нові назви вулиць пропонуємо визначити на громадських та експертних обговореннях.

Покликання на таблицю зі списком вулиць, пропонованих до деколонізації: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1lHn_EUF-PBlhDU7WWJZdrSnXrx8wuCf-/edit?usp=sharing&ouid=105487642894663505237&rtpof=true&sd=true

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Владиславе Ігоровичу!

Розглянувши Вашу електронну петицію від 05.04.2022 року «Деколонізація назв вулиць Чернівців» щодо перейменування в місті Чернівці вулиць та провулків, повідомляємо, що міська топонімічна комісія розпочала роботу щодо надання пропозицій про перейменування вулиць та провулків в місті. На даний час комісією підготовлено пропозиції щодо перейменування 67 вулиць та провулків у Чернівцях, перелік яких винесено на громадське обговорення. Після проведення громадського обговорення проект рішення Чернівецької міської ради з цього питання буде винесено на сесію міської ради.

Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 257 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Лесів Владислав Ігорович

Початок збору підписів:

5 квітня 2022 р.

Відповідь дана:

28 квітня 2022 р.