Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Вимагаємо шкільний стадіон на Шептицького 7, заборону будівництва на спортивному шкільному майданчику та припинення договору оренди земельної ділянки із забудовником

Молодь потребує доступного спортивного об’єкту у центрі Чернівців, а не руйнування історичного середовища в буферній зоні об’єкту ЮНЕСКО!
Три школи на вулиці Шкільній і Шептицького у Чернівцях, де навчаються 2,5 тисячі учнів, не мають спортивних майданчиків і жодних умов для занять спортом на свіжому повітрі. До 2007 року вони користувалися шкільним стадіоном на вул. Шептицького,7 , на якому нині приватна фірма вже почала зводити дві багатоповерхівки із підземним паркінгом.
Будівництво багатоповерхівок на цій земельній ділянці не лише позбавляє учнів шкіл, молодь центру міста можливостей займатися спортом, рухливими іграми на свіжому повітрі, а й порушує законодавство про охорону культурної спадщини, загрожує місцевим пам’яткам архітектури, не відповідає вимогам до зведення таких об’єктів в буферній зоні об’єкту ЮНЕСКО, створює загрозу руйнувань сусідніх житлових будинків, може призвести до активізації зсувних процесів у цьому історичному районі.
Наразі приписом Міністерства культури та інформаційної політики України будівництво зупинено, але забудовник від своїх планів не відмовляється.
Вважаємо, що в інтересах громади на цій земельній ділянці в історичному центрі Чернівців, де не вистачає об’єктів для активного відпочинку дітей та молоді, силами громади необхідно створити новий спортивний об’єкт – шкільний міні-стадіон з роздягальнями, приміщеннями для зберігання спортивного інвентарю та іншою інфраструктурою, необхідною для роботи дитячих спортивних секцій.
З метою забезпечення цієї суспільної необхідності закликаємо міську раду в інтересах громади скористатися Законом України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» та запропонувати Колективному проектно-кошторисному бюро побуту – приватному підприємству, яке замовило будівництво на цій земельній ділянці багатоповерхівок, у передбаченому законодавством порядку погодитись на викуп належного йому майна, що розташоване на зазначеній земельній ділянці ( 143 кв. м, нежитлової споруди) для суспільних потреб, а саме: для будівництва шкільного стадіону, з компенсацією понесених підприємством витрат на оренду землі та виготовлення ПКД або ж запропонувати забудовнику компенсувати вартість його майна та понесені втрати шляхом виділення для будівництва земельної ділянки в іншому місці.

Від міської ради вимагаємо передбачити у програмі «Сучасне місто» будівництво на цій ділянці шкільного міні - стадіону з відповідною інфраструктурою, з виготовленням необхідною проектно-кошторисної документації та у проекті міського бюджету на 2023 рік передбачити кошти на цей об’єкт, а також кошти на викуп з передбаченими законом компенсаціями майна, яке розташоване на зазначеній земельній ділянці та належить приватному підприємству.
Для забезпечення механізму викупу майна у забудовника, зупинення будівництва, яке ведеться з порушенням вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» та загрожує руйнуванням розташованого поряд житлового фонду, захисту інтересів трьох шкіл міста вимагаємо від міської ради не поновлювати на новий термін орендарю – Колективному проектно-кошторисного бюро побуту договір оренди землі, термін якого завершується 13 жовтня цього року з огляду на те, що власник землі – громада - має інший суспільний інтерес щодо її використання.
Петицію подано від імені мешканців вул. Шептицького, провулку Турецького, учнівських, педагогічних та батьківських колективів ліцеїв №14, 15 та 6, представники яких неодноразово на сесіях міської ради вимагали поновити на зазначеній земельній ділянці спортивний майданчик, та активних чернівчан, які стоять на захисті історичної спадщини Чернівців та інтересів молоді та дітей міста.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Тетяно Миколаївно!

У відповідь на Вашу електронну петицію № 47 від 11.10.2022р. щодо заборони будівництва за адресою вул. Шептицького Андрія, 7, створення за цією адресою шкільного міні-стадіону з роздягальнями, приміщеннями для зберігання спортивного інвентарю та іншою інфраструктурою та припинення договору оренди земельної ділянки з забудовником інформуємо про наступне.
Зазначена електронна петиція розглядалась 20.10.2022р. в присутності представників структурних підрозділів міської ради, а саме: департаменту урбаністики та архітектури, департаменту інфраструктури та благоустрою, управління освіти, юридичного управління, фінансового управління, управління комунальної власності та та за Вашою присутністю, як автора.
За результатами розгляду зазначеної петиції надано доручення підготувати проект рішення міської ради, в якому підтримати Вашу позицію викладену в петиції.


28.11.2022
Шановна Тетяно Миколаївно!
В доповнення до листа виконавчого комітету міської ради від 21.10.2022р. № КО-45/01/10-10-е щодо електронної петиції № 47 від 11.10.2022р. про заборону будівництва за адресою вул. Шептицького Андрія, 7, інформуємо про наступне.
На розгляд сесії міської ради, яка запланована на листопад 2022р. оприлюднено 25.10.2022р. проект рішення «Про розгляд електронної петиції №47 гр. Тетяни ШЕПЕЛЬКО щодо створення шкільного стадіону за адресою вул. Шептицького Андрея Митрополита, 7», в якому повністю підтримана Ваша позиція, як автора петиції.
Станом на 25.11.2022р. підняте Вами питання не розглядалось. Про прийняте рішення міської ради Вас буде проінформовано додатково.


08.02.2023
В доповнення до листа виконавчого комітету міської ради від 21.10.2022 року №КО-45/01/10-10-е щодо електронної петиції №47 від 11.10.2022 року про заборону будівництва за адресою: вул.Шептицького Андрія, 7, інформуємо про наступне.
На розгляд сесії міської ради, яка була запланована на листопад 2022 року, 25.10.2022 року оприлюднений проект рішення «Про розгляд електронної петиції №47 гр.Тетяни ШЕПЕЛЬКО щодо створення шкільного стадіону за адресою вул.Шептицького Андрія Митрополита, 7», в якому повністю підтримана Ваша пропозиція, як автора петиції.
Станом на кінець 2022 року підняте Вами питання не розглядалось.
Ваша петиція щодо створення шкільного стадіону за адресою вул.Шептицького Андрія Митрополита, 7 була внесена третім питанням на розгляд 29-ої сесії міської ради VIII скликання, яка відбулась на 26.01.2023 р.
За результатами голосування електронну петицію не підтримали, рішення міською радою не прийнято за основу та в цілому.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 268 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Шепелько Тетяна Миколаївна

Початок збору підписів:

23 вересня 2022 р.

Відповідь дана:

25 жовтня 2022 р.