Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Розірвати всі договори міста Чернівців та УПЦ МП

Ми вимагаємо від міської влади Чернівців прийняти рішення щодо розірвання всіх договорів, укладених між Чернівецькою міською радою,Чернівецькою ОТГ, міськими структурними підрозділами, підпорядкованими комунальними організаціями, установами і підприємствами та Українською православною церквою ("УПЦ МП").

Ці рішення повинні включати розірвання усіх видів договорів, де сторонами є органи місцевого самоврядування, комунальні організації міста Чернівців та УПЦ МП і всі її структурні підрозділи, зокрема:
- договори комунального обслуговування;
- договори оренди комунального майна;
- договори оренди комунальних земельних ділянок;
- договори про право користування комунальними земельними ділянками та комунальним майном;
- договори з обслуговування мереж тепло-, водо-, газопостачання та водовідведення;
- договори на вивіз сміття;
- інші договори та рішення, якими УПЦ МП надано права на користування комунальним майном, землею, послугами тощо.


Також просимо зробити перевірку і вжити законних заходів щодо числених випадків незаконного будівництва на орендованих земельних ділянках впритул до будівель що мають статут Пам'ятників історії та знаходяться в зоні ЮНЕСКО, а саме.

- туалет що виходить на вул. ім. Сагайдачного біля Свято-Миколаївський собору за адресою вул. Руська 35
- незаконна виробука дерев, парковка і пролом в історичній цегляній огорожі біля Свято-Духівського катедрального собору УПЦ за адресою вул. Головна, 85
- незаконне будівництво біля Церква святих Петра і Павла за адресою вул. Сторожинецька 25
- захоплення прилеглих територій і масове будівництво біля чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці "Гореча" УПЦ МП в м. Чернівці за адресою вул. Троянівська (кад.номер 7310136600:30:002:0029)

Також просимо зробити все те саме щодо резиденції митрополита Онуфрія УПЦ МП (Орест Володимирович Березовський) яка знаходиться на вулиці Ромоданівській.
Орієнтовні дані вул. Ромоданівська 12, ТОВ ТОВ «Л.І.С.Т.» Код ЄДРПОУ 25083139, ділянки 7310136600:29:001:0001 7310136600:29:001:0002.

Просимо надіслати зверення в ВР та СБУ щодо арешту та конфіскації нерухомого майта та землі резиденції Онуфрія.

Чернівцівецька міська рада як орган місцевого самоврядування уповноважена розривати договори, в яких вона виступає стороною. Такі рішення в прямому сенсі позбавлять УПЦ МП "землі під ногами", базових благ і послуг, що суттєво ускладнять або унеможливлять їхню діяльність на території міста Чернівців.

Так звана "Українська православна церква", відома в суспільстві як УПЦ МП - це ворожа до України колабораціоністська організація, яка де-факто виконує роль структурного підрозділу ФСБ в Україні.

Починаючи з листопада 2022-го, співробітники Служби безпеки України провели ряд обшуків храмів УПЦ. Під час слідчих дій знайшли проросійську літературу, листування з "московськими кураторами" та паспорти РФ. Представники УПЦ МП неодноразово були помічені в колабораціонізмі, зв'язках з окупантами, виправданні російської агресії, українофобських висловлюваннях та інших злочинах проти України. Українці так і не почули від ключових ієрархів УПЦ МП засудження російської агресії, злочинів геноциду, скоєних російською окупаційною армією, засудження фактів колабораціонізму і прославляння держави-агресора з боку священиків УПЦ МП.

Функціонування ворожої церкви, яка виконує пропагандистські, шпигунські та інші підривні завдання ворога - це загроза національній безпеці України. Станом на березень 2023 року, згідно з соціологічними опитуваннями, понад 60% українців підтримують заборону цієї організації на території України.

Чернівецька міська рада як представницький орган територіальної громади міста Чернівйців не має повноважень забороняти діяльність тієї чи іншої юридичної особи на території міста Києва. УПЦ МП має бути ліквідована державою на національному рівні. Водночас, місцеве самоврядування не може ігнорувати нагальний суспільний запит і терміновість питання, зумовлену очевидними загрозами для національної безпеки. Чернівецька повинна діяти в межах і в спосіб повноважень, передбачених законом.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Іване Васильовичу!
Електронну петицію №09 опубліковану Вами на офіційному сайті Чернівецької міської ради щодо розірвання всіх договорів міста Чернівців з УПЦ МП розглянуто у Вашій присутності.
За результатами її розгляду планується підготувати з цього приводу проект рішення на розгляд Чернівецької міської ради.

Шановний Іване Васильовичу!
Електронну петицію №09, опубліковану Вами на офіційному сайті Чернівецької міської ради розглянуто міською радою на пленарному засіданні 25.05.2023 р, За результатами розгляду прийнято рішення №1231, яким підтримано дану петицію стосовно розірвання всіх договорів міста Чернівців з УПЦ МП
Додаток до рішення

Категорія

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Петицію підписали 570 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Сорочан Іван Васильович

Початок збору підписів:

10 квітня 2023 р.

Відповідь дана:

24 квітня 2023 р.