Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

НЕ здійснювати заходів щодо розірвання договорів міста Чернівці з УПЦ

Закликаємо депутатів Чернівецької міської ради діяти виключно у межах своїх повноважень та відповідно до чинного законодавства України, не порушуючи гарантованих Конституцією прав громадян й пам'ятати, що депутатський корпус міської ради представляє інтереси всіх мешканців Чернівецької територіальної громади, а не окрему категорію чи групу людей.

Просимо НЕ розривати жодних договорів з УПЦ (Українська Православна Церква) і не позбавляти значної частини населення громади вільно відвідувати храми для звершення Богослужінь та молитов, так як це гарантовано нам Конституцією України.

Також, просимо звернути увагу на реальну та фактичну допомогу Збройним Силам України та переселенцям, яку регулярно надають саме клірики та віряни Української Православної Церкви.

У прийнятті будь-яких рішень враховувати, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути жодних привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. (ст.ст. 21, 19, 64, 24 Конституції України).

В котрий раз звертаємо увагу, що Українська Православна Церква має у наявності грамоту (Томос) наданої митрополиту Київському та всієї України предстоятелю Української Православної Церкви якою було засвідчене надання Українській Православній Церкві незалежності та самостійності в управлінні, та листа на адресу Міністра юстиції України Онопенко В.В., яким було констатовано, що Українська Православна Церква канонічно є незалежною і повністю самостійною в своєму управлінні. Будь-якої адміністративно-фінансової підзвітності іншій Патріархії не існує і саме тому не має впливу на рухоме та нерухоме церковне майно Української Православної Церкви.

Крім цього, за результатами роботи Помісного Собору у Феофанії (Київ) було прийнято Статут про управління Української Православної Церкви в новій редакції, які свідчать не тільки про адміністративну незалежність, а й про повну канонічну самостійність УПЦ.

Керівний центр Української Православної Церкви знаходиться у столиці нашої держави - м. Києві.

За богослужінням у всіх храмах і монастирях УПЦ не поминається ім’я іншого патріарха.

УПЦ має повний незалежний статус та є найбільшою релігійною конфесією України, яка з перших днів засудила збройну агресію росії проти Українського Народу.

Десятки тисяч вірян саме УПЦ зі зброєю в руках захищають свою Батьківщину.

З урахуванням навіть викладеного, жодних законних підстав для розірвання договорів оренди та позбавлення більшості громадян нашого краю проводити свої релігійні обряди саме в храмах УПЦ та молитви за ЗСУ не має.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Тетяно Василівно!
Електронну петицію №11 опубліковану Вами на офіційному сайті Чернівецької міської ради стосовно НЕ здійснювати заходів щодо розірвання договорів міста Чернівців з УПЦ розглянуто у Вашій присутності.
За результатами її розгляду планується підготувати з цього приводу проект рішення на розгляд Чернівецької міської ради.

12.06.2023
Шановна Тетяно Василівно!
Електронну петицію №11 опубліковану Вами на офіційному сайті Чернівецької міської ради розглянуто міською радою на пленарному засіданні 25.05.2023 р. За результатами розгляду прийнято рішення №1233, яким не підтримано дану петицію стосовно НЕ здійснення заходів щодо розірвання договорів міста Чернівців з УПЦ.

СКАНКОПІЯ РІШЕННЯ У ДОДАТКУ
Додаток до рішення

Категорія

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Петицію підписали 279 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Кашевко Тетяна Василівна

Початок збору підписів:

12 квітня 2023 р.

Відповідь дана:

25 квітня 2023 р.