Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 213 громад!

Про заходи щодо збереження архітектурної спадщини Чернівців.


Історична частина міста Чернівці зачаровує тисячі туристів, є унікальним архітектурним комплексом, що тривалий час зберігався, практично, в первозданному вигляді. Парадокс у тому, що навіть події світових війн, не настільки спотворили обличчя нашого чудового міста, як нинішнє недбале ставлення до архітектурної спадщини. Ми стаємо не лише свідками, але й співучасниками руйнування краси і слави феноменальних архітектурних перлин історичного центру Чернівців. На наших очах знищуються фасади, та їх складові елементи, унікальні автентичні заповнення брам та дверних отворів. Ось таким чином місто втрачає своє неповторне обличчя та привабливість.
Очевидно, що так далі продовжуватися не може і треба покласти цьому край. Діяльність зі збереження історичної спадщини міста, про необхідність якої стільки говориться в колах свідомих городян, повинна мати комплексний та обгрунтований підхід.
В зв’язку з цим вважається небхідним розв`язати такі першочергові завдання:
- розробити та затвердити Комплексну програму збереження історико-архітектурної спадщини міста Чернівці.
- як невідкладні заходи в бюджеті на 2018 рік передбачити кошти на реставрацію , ремонт фасадів та покрівель відповідно до переліку.
- передбачити в бюджеті на 2018 рік 3 (три) мільйони гривень на відновлення дерев’яних брам, дверей та виробів з металу.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

21.12.2018
Шановний В’ячеславе Васильовичу!

Розгляд Вашої електронної петиції за №352 стосовно заходів щодо збереження архітектурної спадщини Чернівців відбувся 13.12.2017 року за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, відповідних структурних підрозділів міської ради та за Вашою присутністю.
За наслідками обговорення було вирішено підтримати електронну петицію та застосувати комплексний підхід щодо шляхів її вирішення:
- відділу охорони культурної спадщини спільно з департаментами: містобудівного комплексу та земельних відносин; житлово-комунального господарства; Національною спілкою архітекторів України, а також усіма зацікавленими сторонами доопрацювати Комплексну програму збереження історичної забудови М.Чернівців на 2016-2020 роки;
- відділу охорони культурної спадщини направити розпоряднику бюджетних коштів пропозиції щодо інвентаризації будівель в межах буферної зони пам'ятки ЮНЕСКО на 2018 рік;
- фінансовому управлінню міської ради при розподілі бюджетних коштів розглянути можливість фінансування ремонтно-реставраційних робіт в межах буферної зони пам'ятки ЮНЕСКО за рахунок коштів міського бюджету;
відділу охорони культурної спадщини підготувати проект розпорядження міського голови щодо створення робочої групи з доопрацювання Комплексної програми збереження історичної забудови М.Чернівців на 2016-2020 роки.
На виконання вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», з метою належної підготовки та реалізації Комплексної програми збереження історичної забудови м. Чернівців на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням міської ради V скликання від 24.12.2008р. №796 та продовженої рішенням міської ради VII скликання 24.12.2015 №46, а також за наслідками розгляду електронної петиції №352, відділом охорони культурної спадщини направлено департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради пропозиції щодо потреби в коштах на 2018 рік, а саме на інвентаризацію будівель в межах буферної зони пам'ятки ЮНЕСКО у розмірі 100 тис. гри.
Згідно з протокольним рішенням №312/21 від 02.02.2017р. «Про розгляд електронних петицій», до всіх петицій, які набрали 250 голосів і більше, виконавець готує проект рішення і такі петиції виносяться на розгляд сесії міської ради. Про час і дату сесійного засідання Вас буде повідомлено додатково.28/02/2018 р.

Шановний В’ячеславе Васильовичу!
На виконання електронної петиції щодо збереження архітектурної спадщини міста інформуємо, що розпорядженням Чернівецького міського голови від 10.01.2018р. №8-р створено робочу групу з доопрацювання Комплексної програми збереження історичної забудови м. Чернівців на 2016-2020 роки.
За результатами попереднього розгляду робочою групою пропозицій петиції вирішено:
активізувати інформування мешканців про програму дольової участі у здійсненні ремонту фасадів, покрівель, інших цінних архітектурних елементів будинків в історичній забудові шляхом виготовлення та розповсюдження тисячі примірників наочних матеріалів;
- департаменту ДМБК провести попередню оцінку вартості ремонту будинків, які включені відділом охорони культурної спадщини до переліку пам'яток та цінної забудови, що для збереження потребують першочергового виконання ремонтних робіт;
- відділу охорони культурної спадщини провести спільне навчання щодо охорони культурної спадщини з керівниками комунальних установ та обслуговуючих підприємств, залучивши відповідних фахівців (заплановано на 14.03.2018 року);
- внести на розгляд міської ради проект рішення про внесення змін до рішення 5 сесії VII скликання Чернівецької міської ради від 04.04.2016р. №152 «Про залучення власників та користувачів будинків в межах Центрального історичного ареалу М.Чернівців до збереження та утримання цих будинків» щодо включення історичного ареалу «Садгора»;
- організувати зустріч з керівниками фракцій та головами депутатських комісій за участю керівників департаментів ЖКГ та ДМБК з питань визначення механізму та обсягів фінансування капітального ремонту будинків, включених до переліку пам'яток культурної спадщини та цінної забудови, які для збереження потребують першочергового виконання ремонтних робіт. Пропонуватиметься у першу чергу передбачати кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та ремонт тих будинків, де укладено охоронні договори на пам'ятку культурної спадщини і мешканці (власники) яких зобов'язані проводити у визначені терміни та фінансувати види реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, необхідність яких визначається відповідним органом охорони культурної спадщини.
Після узгодження з керівниками фракцій та головами постійних депутатських комісій необхідних змін до Комплексної програми збереження історичної забудови м. Чернівців на 2016-2020 роки електронну петицію буде винесено на розгляд міської ради. Про час і дату сесійного засідання Вас буде повідомлено додатково.


01.04.2018

Шановний В’ячеславе Васильовичу!

На виконання електронної петиції щодо збереження архітектурної спадщини міста інформуємо, що розпорядженням Чернівецького міського голови від 10.01.2018р. №8-р створено робочу групу з доопрацювання Комплексної програми збереження історичної забудови м. Чернівців на 2016-2020 роки.
Для посилення уваги до питань збереження і утримання історичної забудови відділ охорони культурної спадщини міської ради 25.03.2018року провів навчання для керівників комунальних установ та обслуговуючих підприємств щодо особливостей утримання та збереження культурної спадщини. До проведення навчання залучено Коротун Ірину Вадимівну - доктора архітектури, доцента кафедри архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а також головного архітектора проектів, дослідника історичного середовища Чернівців Вандюк Ларису Федорівну.
Для інформування мешканців про програму дольової участі у здійсненні ремонту фасадів, покрівель, інших архітектурних елементів будинків в історичній забудові буде виготовлено тисячу примірників наочних матеріалів.
Підготовлено проект рішення міської ради про внесення доповнення до рішення міської ради VІІ скликання від 04.04.2016р. № 152 «Про залучення власників та користувачів будинків в межах Центрального історичного ареалу м.Чернівців до збереження та утримання цих будинків» щодо поширення дії цього рішення на історичний ареал «Садгора».
Відділ охорони культурної спадщини опрацьовує перелік пам’яток, з власниками яких укладено охоронні договори і які потребують першочергового проведення реставраційно-ремонтних робіт.
Із секретарем міської ради домовлено про організацію зустрічі з керівниками фракцій та головами постійних депутатських комісій за участю керівників департаментів МБКтаЗВ та ЖКГ щодо визначення механізму та обсягів фінансування капітального ремонту будинків в межах історичних ареалів, а також обговорення змін та доповнень до Комплексної програми збереження історичної забудови м.Чернівців на 2016-2020 роки.
За результатами цієї зустрічі буде також визначено дату розгляду міською радою електронної петиції. Про час і дату сесійного засідання Вас буде поінформовано додатково.


07.05.2018
Шановний Вячеславе Васильовичу!
На виконання електронної петиції щодо збереження архітектурної спадщини міста інформуємо, що 12.04.2018 року за Вашою участю відбулося спільне засідання робочих груп з доопрацювання Комплексної програми збереження історичної забудови М.Чернівців на 2016-2020 роки та з вивчення питання ремонту (реставрації) будівлі Ратуші. У засідання взяли також участь керівники депутатських фракцій та голови постійних депутатських комісій, фахівці виконавчих органів міської ради.
Вирішено рекомендувати міській раді петицію підтримати та на її виконання внести відповідні зміни до Комплексної програми збереження історичної забудови М.Чернівців на 2016-2020 роки.
Відділу охорони культурної спадщини доручено підготувати проект рішення міської ради з розгляду електронної петиції щодо збереження архітектурної спадщини міста, який буде внесено на розгляд сесійного засідання, що відбудеться у червні поточного року.
Про точну дату та час сесійного засідання Вас буде повідомлено додатково.


16.07.2018
Шановний Вячеславе Васильовичу!
На виконання електронної петиції щодо збереження архітектурної спадщини міста інформуємо.
Рішенням 57 сесії Чернівецької міської рада VII скликання від 03.07.2018р. №1317 електронна петиція №352 підтримана депутатським корпусом. Копія рішення додається.


02.11.2018 р.
Шановний Вячеславе Васильовичу!
Щодо електронної петиції стосовно збереження архітектурної
спадщини міста інформуємо, що рішенням 57 сесії Чернівецької міської ради VII скликання від 03.07.2018р. №1317 петиція №352 підтримана.
На виконання пункту 2 зазначеного рішення відділом охорони культурної спадщини підготовлено проект рішення «Про хід виконання Комплексної Програми збереження історичної забудови М.Чернівців на 2009-2015 роки, затвердженої рішенням Чернівецької міської ради V скликання від 24.12.2008р. №796 та продовженої на 2016 - 2020 роки рішенням Чернівецької міської ради VII скликання від 24.12.2015р. №46» на засідання сесії міської ради, яке відбудеться у листопаді 2018 року. У проекті рішення, відділом запропоновано ресурсне забезпечення Програми на 2019-2020 роки, а саме збільшення обсягу коштів на ремонтно-реставраційні роботи, зокрема дерев'яних брам, дверей та виробів з металу та ремонту фасадів і дахів в межах історичних ареалів міста (назва заходу «Протиаварійні та ремонтно-реставраційні роботи»).
Крім того, на виконання пункту 3 рішення, відділом проведено роботу спільно відповідними структурними підрозділами виконавчих органів міської ради та надано обгрунтування щодо збільшення штатної чисельності відділу до 10 одиниць.
Питання про структуру, загальну чисельність виконавчих органів Чернівецької міської ради розглядалось на сесії міської ради у вересні поточного року та знято на довивчення.


21.12.2018
Шановний Вячеславе Васильовичу!
Щодо електронної петиції стосовно збереження архітектурної спадщини міста інформуємо.
Рішенням 57 сесії Чернівецької міської ради VII скликання від 03.07.2018р. №1317 петиція №352 підтримана. На виконання пункту 2 зазначеного рішення відділом охорони культурної спадщини підготовлено проект рішення «Про хід виконання Комплексної Програми збереження історичної забудови м.Чернівців на 2009-2015 роки, затвердженої рішенням Чернівецької міської ради V скликання від 24.12.2008р. №796 та продовженої на 2016 - 2020 роки рішенням Чернівецької міської ради VII скликання від 24.12.2015 р. №46 та затвердження II етапу Програми» на повторний розгляд сесії міської ради, яке відбудеться у грудні 2018 року.


21.01.2019 р.
Шановний Вячеславе Васильовичу!
Зверніть увагу, що у додатку додано до сканкопії попереднього рішення міської ради, сканкопію разом із додатками рішення 20.12.2018 № 4580 Чернівецької міської ради "Про хід виконання Комплексної Програми збереження історичної забудови М.Чернівців на 2009-2015 роки, затвердженої рішенням міської ради V скликання від 24.12.2008р. №796 і продовженої
на 2016 - 2020 роки рішенням міської ради VH скликання від 24,12.2015р. №46 та затвердження ІІ етапу Програми".

Було вирішено:
1. Інформацію відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради про хід виконання Комплексної Програми збереження історичної забудови М.Чернівців на 2016-2020 роки, продовженої рішенням міської ради VII скликання від 24.12.2015р. №46 зі змінами від 09.10.2017р. №926 та від 25.01.2018р. №1112 взяти до відома (додасться).

2. Затвердити II етап Комплексної Програми збереження історичної забудови М.Чернівців на 2016-2020 роки, продовженої рішенням міської ради VII скликання від 24.12.2015р. №46 на 2019-2020 роки, згідно з додатками 1,2,3 (додається).

3. Обсяг видатків на виконання заходів Програми визначати щороку при формуванні міського бюджету М.Чернівців, виходячи з фінансових можливостей.

Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 256 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Кишлярук Вячеслав Васильович

Початок збору підписів:

15 листопада 2017 р.

Відповідь дана:

14 грудня 2017 р.