Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Оброблення Чернівців від кліщів

Останніми роками все більше і більше людей інфікуються через укус іксодових кліщів. Водночас ці створіння переносять збудників різних захворювань – енцефаліт, кліщовий параліч, хвороба Лайма . Більше 30% кліщів є переносниками хоча б одного із семи збудників інфекційних захворювань, ще 30% — одночасно можуть мати до 3 інфекційних агентів. Кліщовий бореліоз або  хвороба Лайма характеризується важким перебігом, ураженням різних органів та систем (шкіри, серця, суглобів, нервової системи, органів зору тощо).

Найбільше у зоні ризику знаходяться маленькі діти, які часто граються у траві та парках ! Крім того, щорічно сотні тварин страждають та помирають через неймовірно велику кількість інфікованих кліщів .

Для запобігання серйозних наслідків зараження населення небезпечними хворобами та мінімізації укусів кліщів просимо провести АКАРИЦИДНУ ОБРОБКУ парків, скверів та інших лісопаркових зон у періоди найбільшої активності кліщів, а також винести та прийняти рішення про проведення щорічної акарицидної обробки у м. Чернівці.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ


Шановна Анжело Іванівно!

Електронна петиція №135 щодо проведення щорічної акарицидної обробки парків, скверів та інших зелених зон Чернівців набрала 301 голос та попередньо розглянута фахівцями департаменту житлово-комунального господарства, управління культури та управління охорони здоров’я міської ради із залученням представників державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
Відповідно до роз’яснень ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» боротьба з кліщами–переносниками небезпечних хвороб проводитися за епідемічними показами шляхом застосування акарицидів в умовах високої чисельності кліщів на територіально обмежених ділянках. Проводити таку обробку рекомендується навесні у період найвищої активності кліщів.
Для акарацидної обробки зелених зон у містах (парків, скверів) використовують препарат "Циперметрин", який активний щодо саркоптоїдних, іксодових, курячих кліщів, клопів, пухопероїдів, вошей, бліх, волосоїдів, зоофільних мух, кровососних двокрилих комах і інших ектопаразитів.
Зважаючи,що кліщі живуть, як правило, на висоті до одного метра, при акарицидній обробці обприскують траву і кущі. З метою уникнення негативного впливу на екосистему тотальну обробку зелених територій у парках не застосовують, а обробляють газони лише по периметру.
Під час і впродовж 72 годин після обробки території хімічний препарат, який використовується проти членистоногих, може подразнювати дихальні шляхи людини. Тому відвідування парків і скверів на цей період обмежуються.
Ще один спосіб боротьби з кліщами - постійне підкошення трави та боротьба з чагарниками, підвищення рівня благоустрою територій парків і скверів шляхом покращання їх санітарного стану.
На виконання протокольного рішення Чернівецької міської ради № 312/21 від 02.02.2017 року «Про розгляд електронних петицій» департамент житлово-комунального господарства міської ради підготує проект рішення міської ради з розгляду зазначеної петиції для розгляду на черговому сесійному засіданні ради, яке відбудеться в липні 2018 р. Зокрема, департаменту житлово-комунального господарства міської ради рекомендується звернутися до державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щодо надання інформації про необхідність проведення акарацидної обробки на території парків та скверів м. Чернівці, а також пріоритетності її проведення.
За результатами отриманої інформації буде пропонуватися передбачити у бюджеті кошти для проведення щорічної акарицидної обробки парків, скверів та інших зелених зон Чернівців, визначено зелені зони парків,скверів, які підлягають такій обробці, розроблено графік її проведення, заходи інформування мешканців.
Про дату та час розгляду петиції на сесії міської ради Вас буде повідомлено додатково.

Шановна Анжело Іванівно!

Додатково повідомляємо, що на виконання протокольного рішення Чернівецької міської ради № 312/21 від 02.02.2017 року «Про розгляд електронних петицій» департаментом житлово-комунального господарства міської ради підготовлений проект рішення міської ради «Про розгляд електронної петиції № 135 громадської організації «Помічники тварин» щодо проведення акарицидної обробки Чернівців від кліщів» для розгляду на серпневому сесійному засіданні ради. Проект рішення оприлюднений на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради.
Про дату та час розгляду петиції на сесії міської ради Вас буде повідомлено додатково.


10.10.2018
Шановна Анжело Іванівно!
Повідомляємо Вас, що рішенням сесії міської ради 27.09.2018 № 1434 було вирішено підтримати електронну петицію № 135 громадської організації «Помічники тварин» щодо проведення акарицидної обробки парків та скверів Чернівців від кліщів, в частині обробки парків.

Сканкопія рішення у додатку.22.03.2019
Шановна Анжело Іванівно!
На виконання рішення міської ради від 27.09.2018р. №1434, яким підтримана електронна петиція № 135 громадської організації «Помічники тварин» щодо акарицидної обробки парків, повідомляємо наступне.
За пропозицією ради міського Фонду охорони навколишнього природного середовища на обробку парків від кліщів з Фонду охорони виділено 200 тис.грн. Відповідне клопотання направлено в фінансове управління для підготовки проекту рішення на розгляд сесії міської ради.
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Петицію підписали 350 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Помічники тварин

Початок збору підписів:

11 травня 2018 р.

Відповідь дана:

31 травня 2018 р.