Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Заборонити очне навчання у навчальних закладах міста до закінчення воєнного стану і військових дій

Зі слів заступника міністра освіти та науки початок нового навчального року (освітній процес) з 1 вересня 2022 року в Україні буде відновлено в режимі оффлайн, і всі діти, студенти учні мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів профтехосвіти.
Ми, як батьки дітей, які повинні виходити на навчання очно під час воєнного стану, просимо розглянути заборону очного навчання у м. Кам'янське, Дніпропетровської обл.:

1. 7 громад Дніпропетровщини офіційно визнані територіями, де проводяться бойові дії (на 01,06,22). І це лише офіційно.
2. Російські загарбники знищили 20% шкіл і дитсадків по всій Україні.
3. Не всі навчальні заклади мають бомбосховища і шляхи евакуації. Деякі заклади освіти мають вузькі коридори та сходові прольоти. А бомбосховища - це підвали, які приведені до ладу, але вони не врятують життя при влучанні бойових снарядів.
4. Вік учнів молодшої школи вимагає ще більшої уваги викладачів та вихователів під час екстренних подій.
5. Багато шкіл мають інклюзивні класи, де є діти, які потребують більшої уваги і їх складніше евакуювати, тим паче під час екстрених ситуацій.
6. Емоційна напруга, стрес будуть зростати через неможливість сконцентруватись на навчанні, коли тільки що закінчилась повітряна тривога.
7. Тривалість повітряних тривог різна. Наприклад, у місті Київ, 06.06.2022 року повітряна тривога почалась в 10:21, а закінчилась о 13:09. (інформація є в офіційному додатку "Київ Цифровий"). 2 години 48 хвилин учні проведуть у сховищі. Як при цьому триватиме навчальний процес і чи можливо проводити уроки в сховищі для всіх 500 учнів одночасно.
8. Не завжди вчасно спрацьовує сирена, коли, наприклад, низько летять ракети. Це зовсім унеможливлює порятунок або евакуацію дітей у сховище.
9. Частина родин евакуйовалася до Західної України чи закордон. Діти разом зі своїм класом (що є також важливим для дитини) проводили уроки дистанційно і хочуть продовжити навчання саме зі своїи класом. Все що треба при онлайн навчанні - телефон/ноутбук/комп'ютер зі зв'язком. Нотатки і завдання можна робити на цьому ж пристрої.
10. Діти, які йдуть до школи (відстань менше 2 км) і починається тривога, що повинні зробити, якщо пройшли вони половину шляху? Бігти до дому, до школи? А по закінченню тривоги, що робити? Як швидко можна знову повернутися на шлях до школи?
Діти травмовані емоційно ситуацією в країні, навіщо зараз дитині бігти до або зі школи, під повітряну тривогу?

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша електронна петиція щодо заборони очного навчання у закладах освіти міста до завершення воєнного стану розглянута та опрацьована департаментом з гуманітарних питань міської ради в межах повноважень.
Інформуємо Вас, що наразі триває підготовка закладів освіти до нового навчального року. На виконання розпорядження міського голови від 05.07.2022 «Про утворення тимчасової комісії з обстеження найпростіших укриттів у закладах, підпорядкованих департаменту з гуманітарних питань міської ради», листа Дніпропетровської обласної адміністрації від 11.07.2022 №2212/0/526-22 «Про організацію 2022/2023 навчального року», з 25.07.2022 по 29.07.2022 у закладах освіти міста здійснено комісійний огляд захисних споруд та найпростіших укриттів. До 15 серпня комісія має підготувати акти оцінки з висновком щодо можливості використання об’єктів для укриття учасників освітнього процесу. Тим закладам, які за висновком комісії можуть використовувати свої тимчасові укриття для захисту учасників освітнього процесу, буде дозволено працювати офлайн.
Разом з тим, рішення про форму організації освітнього процесу буде приймати директор закладу на підставі рекомендацій засновника та результатів опитування батьків. Таке опитування вже розпочато в кожному закладі. Департамент з гуманітарних питань міської ради здійснює моніторинг волевиявлення батьків по кожному класу, щоб надалі надати методичні рекомендації адміністрації закладу, як краще організувати освітній процес, аби всі учні були охоплені навчанням.
Так, за бажанням батьків, можуть утворюватися об’єднані класи для занять із застосуванням дистанційних технологій, частина учнів може відвідувати заклад за змішаною формою або ж позмінно. Батькам учнів, які перебувають і навчаються за кордоном, буде запропоновано екстернатна форма або сімейна. У будь-якому випадку освітній процес буде забезпечено в умовах оптимально комфортних для дитини.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 261 особа з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Лісовець Ганна Ігорівна

Початок збору підписів:

21 липня 2022 р.

Відповідь дана:

3 серпня 2022 р.