Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 209 громад!

Відміна наказу про заборону відвідування дошкільних закладів освіти дітьми, які не мають щеплення проти кору.

Шановний Андрій Леонідович. Ми, батьки дітей, які відмовилися від проведення профілактичних щеплень, спираючись на закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (Відомості Верховної Ради ( ВВР) , 2000, #29, ст. 228) ( із змінами, внесеними згідно із законом #913-1V (913-15) від 05.06.2003) стаття 12 (профілактичні щеплення), звертаемося до Вас з наступних питань.

31.05.2018р, Кам'янською міською радою був виданий наказ 166аг " Про обмежувальні заходи у закладах освіти по зменшенню захворюванності на кір". Де вказано, що у зв'язку з неблагополучною епідемічною ситуаціею з кору в місті Кам'янському заборонено відвідування дошкільних закладів освіти дітьми, які не мають щеплення проти кору. На підставі цього наказу, керівництво дитячих садків не допускає наших дітей до занять вже на протязі трьох місяців. Терміну дії в наказі також немае .
Нами була отримана інформація у статистичному відділі Кам'янської СЕС, що на 15.08.2018 хворих на кір у місті немає.

У зв'язку з цим, ми звертаємось до вас з проханням розглянути можливість відміни наказу, з причини його не актуальності (так як на даний момент епідемічна обстановка в місті є стабільною, або внести до наказу уточнення, встановивши чіткий строк дії (так як відсутність терміну дії є суттєвим порушенням)

Основы:
1. Положения статьи 53 Конституции Украины:
«Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої... освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної... освіти, різних форм навчання...»
2. Рішення Конституційного Суду України про офіційне тлумачення положень частини третьої статті 53 Конституції України (м. Київ, Справа N 1-4/2004, 4 березня 2004 року, N 5-рп/2004)
«1). доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту на принципах рівності, визначених статтею 24 Конституції України, означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права;
2). Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене».
3. Положения статьи 8 Конституции Украины:
«Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.»
4. Положения статьи 64 Конституции Украины:
Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень..»
5. Положения статьи 68 Конституции Украины:
Кожен зобов’язаний неухильно додержуватисяКонституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності...

Просимо розглянути наше питання, та надати офіційну відповідь.

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Станом на 5 липня петицію підписали 130 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Пасенко Денис Володимирович

Дата створення:

18 серпня 2018 р.