Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 218 громад!

За збереження дерев в місті Дніпрі

На жаль, в нашому місті склалася згубна практика поводження із зеленими насадженнями.

Часто для укладення плитки, улаштування парковки на тротуарі або встановлення чергового кіоску у Дніпрі нищать здорові дерева, не враховуючи їхнє збереження при проектуванні ремонтів у місті. Ще одне масове явище — кронування дерев “під стовбур”, яке фактично теж знищує рослинність, але трошки повільніше. Рослини, які можуть жити більше 100 років, просто зрізають, не давши їм дожити і половини життя. Кожне таке дерево — це:

– близко 12 кілограмів не поглинутого вуглекислого газу на рік;
– родина з 4 людей, у якої забрали річну норму кисню;
– зниження рівня шуму на 5–10%;
– 10-15°С, на які знижується температура під ним;
– близько 30 000 гривень витрат з міського бюджету на його знищення;
– тисячі гривень прибутку корупціонерів, які потім ріжуть його на дрова і пелети;
– десятки тисяч гривень на придбання та десятки років на вирощування нового дерева.

У всьому цивілізованому світі практика збереження дорослих здорових дерев — це норма, адже розвинуті міста вміють рахувати гроші та піклуватися про комфорт громадян. Нехай таким містом стане і Дніпро.

Тому ми вимагаємо від Дніпровської міської ради та міського голови Бориса Філатова:

– невідкладно заборонити видалення здорових дерев та кронування “під стовбур” — пріоритетом при реконструкції має бути екологічність та комфорт містян, а не інтереси паркувальників, власників кіосків чи виробників тротуарної плитки (відповідний проект документу додається);

– підготувати та прийняти рішення Дніпровської міської ради, яке раз і назавжди встановить єдині прозорі правила поводження із зеленими насадженнями у Дніпрі з урахуванням збереження здорових зелених насаджень та недопущення їхнього кронування “під стовбур”.

ПРОЕКТ

Про деякі питання утримання зелених насаджень у місті Дніпрі

Відповідно до підпункту 1 частини першої статті 10, статей 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, з метою запобігання випадків пошкодження та знищення зелених насаджень місті Дніпрі, що спричиняє згубні наслідки для довкілля, санітарно-гігієнічних рекреаційних умов життя та здоров’я громадян у місті Дніпрі,

ВИРІШИЛА/В, РОЗПОРЯДЖАЮСЬ:

1. Заборонити видалення/переміщення здорових дерев для реалізації проектів реконструкцій, благоустрою, провадження підприємницької діяльності, облаштування паркувальних місць, встановлення рекламних та інших конструкції тощо.

2. Встановити мораторій на омолоджувальну обрізку дерев “під стовбур” (більше 50% крони) у м. Дніпрі протягом 1 (одного) року з моменту прийняття цього рішення.

3. Встановити, що дія даного мораторію не поширюється на видалення аварійних і потенційно небезпечних гілок або частин стовбурів дерев у місті Дніпрі, санітарне та формувальне обрізання дерев, та видалення омели з їх крон.

4. Доручити Департаменту ___________ протягом 3 місяців розробити Правила (методичні рекомендації) поводження із зеленими насадженнями у місті Дніпрі, в яких передбачити заборону видалення/переміщення здорових дерев та обрізку “під стовбур”.

5. Дія заборони, передбаченої у п.1, припиняється у разі прийняття Дніпровською міською радою рішення, передбаченого п. 4.

6. Контроль за виконанням цього рішення/розпорядження покласти на департамент благоустрою Дніпровської міської ради.

Дніпровський міський голова Б.А. Філатов

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами розгляду електронної петиції «За збереження дерев в місті Дніпрі» рішенням міської ради від 25.09.2019 № 103/48 «Про затвердження Правил поводження із зеленими насадженнями м. Дніпра» затверджено Правила поводження із зеленими насадженнями м. Дніпра (далі – Правила).
Правила розроблено для використання всіма суб’єктами, які здійснюють проектування, створення, утримання, догляд та експлуатацію зелених деревно-чагарникових насаджень у межах територій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Дніпра.
Згідно з п. 4.2.8 Правил забороняється видалення аварійних дерев, якщо причини, що визначають їхню аварійність, можливо усунути без знищення дерева (шляхом обпилювання тільки аварійних гілок, установлення підпор, стягування крони, лікування великих дупел і т. ін.).
Також інформуємо, що відповідно до підпункту 4.2.6 Правил допустимою причиною для видалення (спилювання) дерев у межах міста є їхній аварійний стан, який унеможливлює подальшу експлуатацію дерева і підтверджений відповідними документами: актом обстеження зелених насаджень, засвідченим усіма відповідальними сторонами, визначеними згідно з чинним законодавством, із зазначенням причин аварійності, картосхемою розташування аварійних дерев, фотографіями кожного аварійного дерева, які підтверджують їхній аварійний стан і дозволяють здійснити прив’язку дерев до місцевості.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 1033 особи з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Ткаченко Павло Олександрович

Початок збору підписів:

11 червня 2019 р.

Відповідь дана:

11 липня 2019 р.