Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 471 громадa!

Бажаємо вільно дихати_ЖК "ЩАСЛИВИЙ"_Тополь 1_Подстанция та прилеглі території


Користуючись своїм конституційним правом, мешканці ЖК "ЩАСЛИВИЙ", що знаходиться за адресою м. Дніпро, вул. Запорізьке шосе 28, звертаються за допомогою у захисті своїх прав на безпечне життя і здоров'я довкілля.
Придбаваючи житло у ЖК «ЩАСЛИВИЙ» власники розраховували на екологічно
безпечні умови проживання. Однак, протягом тривалого часу проживати у власних квартирах є неможливим через викиди в атмосферне повітря з виробничих приміщень ТОВ «ТРУБОПЛАСТИКА», які розташовані по Запорізькому шосе, 25.
На цьому виробництві виробляються пластикові вироби. Неймовірний сморід найчастіше відчувається увечері та вночі, що позбавляє мешканців можливості відчиняти вікна, дихати свіжим повітрям, прогулюватися з дітьми, відпочивати на території комплексу.
Таке сусідство житлового комплексу зі шкідливим виробництвом порушує чинне законодавство України, а саме.
Законом України «Про охорону атмосферного повітря» встановлено, що атмосферне повітря - життєво важливий компонент навколишнього природного середовища, який являє собою природну суміш газів, що знаходиться за межами жилих,
виробничих та інших приміщень.
У статті 24 вказаного Закону чітко визначено, що метою забезпечення
оптимальних умов життєдіяльності людини в районах житлової забудови, масового відпочинку і оздоровлення населення при визначенні місць розміщення нових,
реконструкції діючих підприємств та інших об'єктів, які впливають або можуть впливати на стан атмосферного повітря, встановлюються санітарно-захисні зони.
Що стосується ситуації, що склалася необхідно зазначити, що між ЖК «ЩАСЛИВИЙ» та виробничими приміщеннями ТОВ «ТРУБОПЛАСТИКА» відсутня будь-яка санітарно-захисна зона, оскільки ці приміщення розташовані впритул до прибудинкової території ЖК "ЩАСЛИВИЙ».
Згідно вимог ст.27 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» контроль у галузі охорони атмосферного повітря здійснюється з метою забезпечення дотримання
вимог законодавства про охорону атмосферного повітря місцевими органами виконавчої
влади, органами місцевого самоврядування, посадовими особами цих органів, а також
підприємствами, установами, організаціями та громадянами.
Згідно Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екологічні права громадян забезпечуються обов'язком центральних органів виконавчої
влади, підприємств, установ, організацій здійснювати технічні та інші заходи для запобігання шкідливому впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, виконувати екологічні вимоги при плануванні, розміщенні продуктивних сил, будівництві та експлуатації об'єктів економіки.
Частиною 2 ст.51 вказаного Закону визначено, що підприємства, установи й організації, діяльність яких пов'язана з шкідливим впливом на навколишнє природне середовище, незалежно від часу введення їх у дію повинні бути обладнані спорудами, устаткуванням і пристроями для очищення викидів і скидів або їх знешкодження,
зменшення впливу шкідливих факторів, а також приладами контролю за кількістю і складом забруднюючих речовин та за характеристиками шкідливих факторів.
З боку тов «ТРУБОПЛАСТИКА» є порушення вимог вказаних законодавчих актів України, чим порушуються наші права, як громадян України, на екологічно безпечне
навколишнє природне середовище.
Статтею 50 Конституції України встановлено, що кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля.
На підставі викладеного, просимо прийняти до уваги викладені факти та вжити усіх заходів згідно з чинним законодавством України щодо захисту прав мешканців ЖК «ЩАСЛИВИЙ» на безпечне життя і здоров'я довкілля.

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 8 липня петицію підписали 149 осіб з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

МОЛОКОПОЙ ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА

Дата створення:

20 серпня 2020 р.