Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Про збільшення щорічного бюджету на реалізацію проєктів «Бюджету участі Дніпра»

Програма «Бюджет участі Дніпра» працює вже 4 роки та кожного разу встановлює нові рекорди за чисельністю проєктів та мешканців Дніпра, які віддають свої голоси! Це вказує на великий суспільний резонанс та розвиток проєкту "Бюджет участі Дніпра". В 2021 році були подані на голосування 432 проєкти на загальну суму 256 615 863 гривень, з яких лідерами за кількістю проєктів є малі освітні та малі муніціпальні!
Минулого року, дякуючи ініціативі міського голови, були внесені зміни до Положення Бюджету участі, завдяки яким малі проєкти були збільшені в 2,5 рази, а великі – в 1,5 рази, але в той же час загальна кількість проєктів-переможців зменшилась, а тому багато важливих та корисних проєктів залишились «поза зеленою зоною». В 2021 році сума бюджету, виділена на реалізацію проєктів, становить всього 48 мільйонів гривень. Якби ж цю суму також пропорційно збільшити хоча б в 1,5 рази, то сума проєктів, які б могли бути реалізовані сягала б вже 72 мільйони гривень!
Відповідно до п. 1.6. Положення загальний обсяг щорічного бюджету участі становить до 0,5% від загального обсягу дохідної частини бюджету Дніпровської міської територіальної громади, прийнятого на поточний рік, без урахування міжбюджетних трансфертів та визначається міською радою на відповідний рік.
В проєкті бюджету Дніпра на 2021 рік доходну частину бюджету заплановано у сумі 14 млрд 251 млн 139 тис. 066 грн. Таким чином, якби сума бюджету участі становила 0,5% рівно, то цього року сума бюджету на реалізацію програми Бюджету участі також би складала майже 72 мільйони гривень! Тобто, якщо прибрати з Положення прийменник «до», не виникало б необхідності кожного року турбувати мера Дніпра проханнями про збільшення суми бюджету, чітка визначеність та пряма залежність розміру забезпечення бюджету участі кожного року є запорукою успішності розбудови міста, у якому безпосередньо приймають участь самі містяни.
Встановлення чіткого розміру в 0,5% дозволить автоматично збільшувати бюджет разом зі збільшенням дохідної частини бюджету Дніпровської міської територіальної громади, збільшуючи при цьому кількість зацікавлених авторів, відданих голосів та реалізованих проєктів!

Просимо винести на найближчу сесію Дніпровської міської ради питання про внесення змін до Положення про Бюджет участі у м. Дніпрі, а саме п. 1.6. Положення викласти в наступній редакції: «Загальний обсяг щорічного бюджету участі становить 0,5% від загального обсягу дохідної частини бюджету Дніпровської міської територіальної громади, прийнятого на поточний рік, без урахування міжбюджетних трансфертів та визначається міською радою на відповідний рік».

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Електронну петицію «Про збільшення щорічного
бюджету на реалізацію проєктів «Бюджету участі Дніпра» було включено до проєкту Порядку денного 13 чергової сесії міської ради VIII скликання.
Після обговорення депутати Дніпровської міської ради проголосували і підтримали вищезазначену петицію з поправками («за» – 54, «проти» – 0, «утримався» – 1).
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 3095 осіб з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Погрібна Ольга Андріївна

Початок збору підписів:

5 листопада 2021 р.

Відповідь дана:

3 грудня 2021 р.