Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Збереження дитячих бібліотек м. Дніпра

Збереження дитячих бібліотек м. Дніпра
28 липня цього року депутати Дніпровської міської ради прийняли рішення Про внесення змін до рішення міської ради від 06.12.2017 № 33/27 "Про реорганізацію шляхом злиття Міського комунального закладу культури "Централізована система бібліотек для дітей" та Дніпровського міського комунального закладу культури "Централізована система публічних бібліотек для дорослих"
Це означає, що буде закрито 19 бібліотек. Дитячих бібліотек не залишиться взагалі, а в нових бібліотеках буде дитячий відділ, в якому працюватиме один дитячий бібліотекар.
Спеціалізовані бібліотеки для дітей є державним гарантом забезпечення права дітей на вільний доступ до інформації, надають можливість безкоштовного залучення до досягнень національної та світової культури, проведення змістовного дозвілля з урахуванням вікових i психологічних особливостей розвитку як заклади позашкільної освіти.
Міський комунальний заклад культури «Централізована система бібліотек для дітей» був однією з кращих самостійних систем спеціалізованих бібліотек для дітей, яка вирізнялася інноваційною діяльністю, змістовним, творчим характером своєї роботи, досвід якої впроваджується іншими бібліотеками України. Вже понад 15 років фахівці бібліотеки вносять свій вклад у розвиток проектів, ініційованих Національною бібліотекою України для дітей: «Віртуальна бібліографічна довідка: об’єднана довідкова служба бібліотек України», «Корпорація бібліотек України для дітей з аналітичного розпису періодичних видань» («КОРДБА»), «Почитайко», «Кращі lнтернет-ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей».
Кожна бібліотека-філія МКЗК «ЦСБД» розробляла i успішно втілювала у практику інформаційно-бібліотечної роботи власні проекти з творчого розвитку дітей на основі читання, а також тісно співпрацювала з навчально-виховними закладами мікрорайонів та Будинками творчості дітей. В підрозділах ЦСБД діяло 27 студій, гуртків, клубів за інтересами для дітей, які відвідувало понад 1100 учасників.
Бібліотека мала високий авторитет серед бібліотек галузі, була ініціатором створення в Україні секції Міжнародної ради з питань дитячої та юнацької книги (IBBY).
Таким чином є всі підстави вважати, що така реорганізація погіршить роботу з дітьми у бібліотеках нашого міста.
На 2020 рік бюджет Централізованої системи бібліотек для дітей складав 13 мільйонів гривень, що було лише 0,11 % від бюджету міста. Тому вважаємо, що дана стаття видатків не може бути визначальною для бюджету міста.
Різке скорочення бібліотечних закладів призведе до зменшення доступності бібліотек, що суперечить основам державної політики в галузі бібліотечної справи, забезпеченню загальної доступності до інформації та культурних цінностей.
Заплановане масове звільнення фахівців призведе до:
1) знищення унікального колективу спеціалістів з роботи з дітьми;
2) скороченню робочих місць у місті, і як наслідок, зменшенню доходів підприємств нашого міста.
3) збільшення кількості безробітних, оскільки звільнення відбуватиметься під час жорстких карантинних обмежень.
Враховуючи все це вважаємо права передбачені Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», та інтереси жителів Дніпра порушеними, та звертаємось із закликом вжити всіх можливих заходів для відстоювання прав користувачів бібліотек передбачених Законом України. Просимо вважати цю петицію – дорученням Дніпровській міській раді, як представницькому органу, від Дніпровської міської територіальної громади, а також всіх і кожного, хто підписав цю петицію, на:
а) зупинення процесу ліквідації бібліотечних систем;
б) розробку програми розвитку бібліотек міста за допомогою фахівців, які знаються на бібліотечній справі, і виставлення її на обговорення с бібліотечними фахівцями та громадськістю, з повідомленням про це у головних СМІ м. Дніпра;
в) збереження спеціалізованих дитячих бібліотек.

Категорія

ІНШІ

Станом на 19 серпня петицію підписали 244 особи з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Пікуза Олексій Вікторович

Дата створення:

22 листопада 2021 р.