Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

ВСТАНОВИТИ ПАМ’ЯТНИК ЛЕСІ УКРАЇНЦІ НА ОДНОЙМЕННОМУ ПРОСПЕКТІ

Підтримайте встановлення пам’ятника Лесі Українці.

Нарешті у Дніпрі з’явився проспект імені Лесі Українки. Досі з радянського часу лише маленька вулиця в Амур-Нижньодніпровському районі в приватному секторі на лівобережжі носила ім’я поетеси. За спогадами матері письменниці Олени Пчілки, Леся Українка ще дівчинкою разом з сестрами і братами побувала з ініціативи матері у нас на Кодацькому порозі Дніпра. Крім того, останні слова вмираючої Лесі були адресовані до Лоцманської Кам’янки, у Катеринослав... Тим часом тут її сестра далекого 1918 року видала окремими виданнями цінні твори Лесі.

Родина Косачів, з якої походить Леся, мала з нашим краєм тривкі зв’язки. У Катеринославі в 1910-1921 рр. жила молодша Лесина сестра Ольга Косач-Кривинюк, яка працювала патронажним лікарем у Лоцманській Кам’янці, опікувалася знедоленими дітьми, у вільний час займалася з ними народними узорами й відтак зберегла добру пам’ять про себе. До Ольги часто приїздила мати Олена Пчілка, сестри Лесі Українки. Ольга Косач-Кривинюк та її чоловік Михайло були активісти Катеринославської «Просвіти», відкрили тут після 1917 року власне видавництво для дітей, сестра видала в Катеринославі окремими виданнями підручник Лесі та її поему «Бояриня», яка в радянський час не видавалася. Усі ці факти змушують нас ініціювати відкриття в Дніпрі пам’ятника на честь Лесі Українки.

Просимо місцевих мешканців підписати цю петицію, а міську владу – підтримати нашу ініціативу і увічнити пам’ять про видатну українську поетесу відкриттям скульптурної композиції на її честь.

Фідель Сухоніс
Дніпропетровська обласна організація Національної спілки письменників України

Сергій Тютюнник
Дніпровське міське об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Петиція "ВСТАНОВИТИ ПАМ'ЯТНИК ЛЕСІ УКРАЇНЦІ НА ОДНОЙМЕННОМУ ПРОСПЕКТІ" не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, тому вона розглянута як звернення громадян відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян".

За результатами розгляду виконуючий обов'язки Дніпровського міського голови повідомляє таке.

Порядок спорудження (створення) пам'ятників і монументів затверджено Наказом Держбуду України та Мінкультури України від 30.11.2004 № 231/806 (далі – Порядок). Цей Порядок встановлює вимоги щодо підготовки та внесення пропозицій стосовно спорудження (створення) пам'ятників (монументів) державного і місцевого значення, їх проєктування, виготовлення та встановлення.
Відповідно до пп. 2.1–2.3 Порядку рішення про спорудження (створення) пам'ятників (монументів) місцевого значення приймаються місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Клопотання про спорудження (створення) пам'ятників (монументів) місцевого значення порушуються перед місцевими органами виконавчої влади підприємствами, установами, організаціями та об'єднаннями громадян.
До клопотання щодо спорудження (створення) пам'ятників (монументів) місцевого значення додаються такі документи:
– обґрунтування доцільності спорудження (створення) пам'ятника (монумента) у відповідному регіоні, населеному пункті з відповідними висновками Міністерства культури Автономної Республіки Крим, управлінь культури обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
– погодження з органом місцевого самоврядування місця встановлення з урахуванням генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, планування та забудови, що історично склались;
– фінансово-економічне обґрунтування вартості спорудження (створення);
– зазначення відповідних джерел фінансування.
Організація спорудження пам'ятників потребує дотримання процедур, визначених вищезазначеним Порядком.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 13 червня петицію підписали 180 осіб з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ТЮТЮННИК СЕРГІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ

Дата створення:

16 січня 2023 р.