Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Зупинити забудову парку у АНД районі

Повернути у власність громади землі (паркову зону) видану у безстрокову аренду церкві «святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії» за адресою: вул.. Марії Лисиченко 2-Д, припинити забудову парку, забезпечити вільний доступ до парку для мешканців району та реконструювати паркову зону.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Петиція "Зупинити забудову парку у АНД районі" не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, тому вона розглянута як звернення громадян відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян".

За результатами розгляду виконуючий обов'язки Дніпровського міського голови повідомляє таке.

Згідно з інформацією з реєстру будівельної діяльності, що є компонентом електронної системи, який забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, захист, облік інформації, визначеної ст. 22 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у тому числі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, на сьогодні відомості щодо дозвільної документації (повідомлення про початок виконання підготовчих та будівельних робіт або дозвіл) чи документи, які засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (декларації про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікат), по об’єкту, розташованому за адресою: вул. Марії Лисиченко, буд. 2 Д, м. Дніпро, відсутні.
Працівниками управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради здійснено виїзд, за результатами якого встановлено, що за вищезазначеною адресою будівельні роботи не виконуються, будівельна техніка та робітники відсутні, перешкоди щодо користування парковою зоною відсутні.
За інформацією департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради, земельна ділянка, кадастровий номер 1210100000:01:550:0010, по вул. Марії Лисиченко, буд. 2 Д відповідно до рішення міської ради від 19.12.2018 № 107/39 «Про передачу земельної ділянки по вул. Марії Лисиченко, 2 Д у постійне користування Релігійній організації «Релігійна громада мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії парафії Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату в місті Дніпрі» по фактичному розміщенню будівлі храму» перебуває у постійному користуванні Релігійної громади мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії парафії Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату в місті Дніпрі. 
Відповідно до ст. 19 Конституції України та частини третьої ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані діяти лише у спосіб та в межах повноважень, визначених Конституцією України та законами України.
Порядок надання та припинення прав володіння та користування земельними ділянками регулюється Земельним кодексом України (далі – ЗКУ) та іншими нормативно-правовими актами у галузі земельних відносин.
Частиною другою ст. 92 ЗКУ встановлено, що релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності, набувають право постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності. Право постійного користування земельною ділянкою – це право володіння та користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.
Крім того, у ст. 141 ЗКУ визначені підстави припинення права користування земельною ділянкою, а саме: а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою; б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом; в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій; г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам;
ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;
д) систематична несплата земельного податку або орендної плати; е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці; є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини; ж) передача приватному партнеру, концесіонеру нерухомого майна, розміщеного на земельній ділянці, що перебуває в користуванні державного або комунального підприємства та є об’єктом державно-приватного партнерства або об’єктом концесії; з) припинення права користування надрами у разі закінчення встановленого спеціальним дозволом на користування надрами строку користування надрами (у разі передачі земельної ділянки державної, комунальної власності користувачу надр для здійснення діяльності з користування надрами).
Відповідно до частини першої ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення органів місцевого самоврядування поділяються на нормативні та індивідуальні (конкретні). Рішення міської ради від 19.12.2018 № 107/39 є актом індивідуальної дії.
Рішенням Конституційного Суду України від 16.04.2009 № 7-рп/2009 у справі про скасування актів органів місцевого самоврядування було встановлено, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.
Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактами їх виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання. Рішення органів місцевого самоврядування визнаються незаконними з ініціативи заінтересованих осіб у судовому порядку.
Ураховуючи вищевикладене, інформуємо, що заяви зацікавлених осіб про зобов’язання відповідної ради припинити право користування земельною ділянкою чи припинити оформлення правовстановлюючих документів на землю або здійснити ті чи інші дії стосовно земельних ділянок задоволенню не підлягають, а примусове припинення прав на земельну ділянку або припинення оформлення документів може бути здійснене лише судовими або правоохоронними органами.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 25 лютого петицію підписали 33 особи з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Осипович Олег Константинович

Дата створення:

12 квітня 2023 р.