Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Позбавити Леоніда Ілліча Брежнєва звання "почесний громадянин міста Дніпра"

Відповідно до закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» вимагаю позбавити звання «Почесний громадянин міста Дніпра» радянського державного та партійного діяча Леоніда Брежнєва.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Петиція "Позбавити Леоніда Ілліча Брежнєва звання "почесний громадянин міста Дніпра" не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, тому вона розглянута як звернення громадян відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян".

За результатами розгляду виконуючий обов'язки Дніпровського міського голови повідомляє таке.

Відповідно до Положення про електронні петиції (далі – Положення), затвердженого рішенням міської ради від 30.03.2016 № 38/5, зі змінами, електронна петиція – колективне електронне звернення (ініціатива), яке розміщене на спеціальному субдомені офіційного вебсайту Дніпровської міської ради або на іншому вебсайті, з яким укладено відповідний договір, для голосування членів територіальної громади міста, яке за умови набрання необхідної кількості голосів обов’язкове для розгляду Дніпровською міською радою, органами чи посадовими особами місцевого самоврядування в особливому порядку.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Звання «Почесний громадянин міста» не є об’єктом, це найвище визнання заслуг перед містом і його жителями.
Звання «Почесний громадянин міста Дніпропетровська» було засновано у місті Дніпропетровську у 1978 році рішенням Дніпропетровської міської ради народних депутатів від 28.06.1978 «Про заснування звання «Почесний громадянин міста Дніпропетровська» та існувало до червня 2017 року. Рішенням Дніпровської міської ради від 21.06.2017 № 38/22 було засновано звання «Почесний громадянин міста Дніпра» та визнано таким, що втратило чинність, рішення Дніпропетровської міської ради народних депутатів від 28.06.1978 «Про заснування звання «Почесний громадянин міста Дніпропетровська».
Брежнєву Л. І. (1906–1982 роки) було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Дніпропетровська» у 1979 році Дніпропетровською міською радою народних депутатів.
Відповідно до Положення про звання «Почесний громадянин міста Дніпропетровська» підставами щодо позбавлення звання могли бути:
– особисте звернення громадянина;
– набрання законної сили обвинувального вироку щодо громадянина.
Оскільки Брежнєв Л. І. помер у 1982 році, а Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – Закон) було прийнято 09.04.2015, підстав для позбавлення його звання немає. Також згідно з підпунктом 1 пункту 3 статті 4 Закону заборона не поширюється на документи державних органів та органів місцевого самоврядування (місцевих органів державної влади і управління), прийнятих чи виданих до 1991 року.

Категорія

ІНШІ

Станом на 25 лютого петицію підписали 40 осіб з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Винник Микита Андрійович

Дата створення:

25 травня 2023 р.