Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Вимога відкрити комунальні заклади дошкільної освіти (ясла-садок) у яких є укриття

Звертаюсь до відповідальних осіб Дніпровської міської ради які займаються питанням що до організації роботи комунальних закладів дошкільної освіти №400, №401, №402. Прошу посприяти вирішенню питання щодо відкриття дитячих садочків №400, №401, №402, оскільки існує нагальна потреба в отриманні дітьми дошкільного віку освіти за відповідною програмою Міністерства освіти України в очній формі. Дистанційна форма навчання не забезпечує повноцінного отримання дітьми навчальної програми від педагогів. Більшість дітей не сприймає навчальний матеріал через транслювання гаджетами.
Кожна дитина потребує та має право на очний навчальний процес.
Відповідно до статті 54 Конституції України:
Кожен має право на освіту.

Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Відповідно до статі 28 Закону України «Про дошкільну освіту»:
Права дитини у сфері дошкільної освіти
1. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України ”Про освіту”, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
2. Дитина має гарантоване державою право на:
безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних закладах дошкільної освіти;
безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;
безоплатне медичне обслуговування у закладах дошкільної освіти;
захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;
здоровий спосіб життя;
діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти.

Згідно зі статтею 19 ЗУ «Про охорону дитинства»:
Право на освіту
Кожна дитина має право на освіту.

Держава гарантує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; надання державних стипендій та пільг учням і студентам цих закладів у порядку, встановленому законодавством України. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

Держава забезпечує право на вибір навчального закладу і навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах.

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування організовують облік дітей дошкільного та шкільного віку для виконання вимог щодо навчання дітей у загальноосвітніх навчальних закладах.

Прошу звернути увагу на той факт що всі діти різні та індивідуальні, хтось із дітей візуал, хтось аудіал, дискрет, кінстетик. Дослідження доводять, що більшість дітей — кінестетики, які пізнають світ через практичний досвід. В онлайні здебільшого не існує практики — самі лише дані, які потрібно якось переробити та засвоїти.
Очна форма навчання передбачає відвідування занять, вивчення навчального матеріалу проходить більш поглиблено, тому що виділяється більше годин.
Під час навчання діти знаходиться в постійному контакті з викладачами, що дозволяє дискутувати, ставити питання, якщо щось незрозуміло.
Дніпропетровська область та місто Дніпро не являються зоною бойових дій, тому проведення очних занять може бути у підготовлених закладах з надійними бомбосховищами.
Комунальні заклади дошкільної освіти №400, №401, №402 станом на дату звернення облаштовані бомбосховищами і готові приймати дітей до навчального процесу.
Прошу посприяти відкриттю Комунальних закладів дошкільної освіти №400, №401, №402 з початку навчального року 2023, та забезпечити Конституційні права дітей на отримання очної дошкільної освіти.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Петиція "Вимога відкрити комунальні заклади дошкільної освіти (ясла-садок) у яких є укриття" не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, тому вона розглянута як звернення громадян відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян".

За результатами розгляду виконуючий обов'язки Дніпровського міського голови повідомляє таке.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 21.08.2023 № 1/12490–23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році» освітній процес у комунальних закладах дошкільної освіти Дніпровської міської ради (далі – ЗДО) необхідно організовувати з дотриманням максимальної безпеки всіх його учасників.
Форма організації освітнього процесу в ЗДО у 2023/2024 навчальному році залежить від безпекової ситуації в регіоні та наявності в цих закладах освіти облаштованих об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту.
У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», на території України введено воєнний стан.
Згідно з частиною другою статті 66 Закону України «Про освіту» міські ради відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території, забезпечення доступності дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної освіти. Отже, в умовах правового режиму воєнного стану Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради (далі – Департамент) здійснюється улаштування найпростіших укриттів у 82 ЗДО, підпорядкованих Департаменту, відповідно до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту» (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.07.2018 за № 879/32331 (далі – Вимоги), та з урахуванням технічних можливостей будівель закладів.
Оцінка стану готовності захисних споруд до використання за призначенням здійснюється відповідно до розділу VI пункту 2 Вимог зі складанням акта оцінки об'єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання як найпростішого укриття (далі – Акт).
Водночас зазначаємо, що до переліку ЗДО з найпростішими укриттями буде включено заклади, які матимуть Акт з висновком відповідно до якого рекомендовано найпростіші укриття до використання за призначенням, та які включено до фонду захисних споруд.
Відповідно до рішення міської ради від 19.07.2023 № 65/39 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти, підпорядкованих департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради» (зі змінами) освітній процес у ЗДО може бути організовано за умови облаштування найпростіших укриттів у цих закладах згідно з Вимогами.
Таким чином, ЗДО розпочинають роботу у змішаному режимі поступово, після отримання відповідного Акта. На цей час освітній процес за змішаною формою організовано у 30 ЗДО та 7 закладах загальної середньої освіти з дошкільним підрозділом.
У Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 402 Дніпровської міської ради освітній процес за змішаною формою розпочато з 31.10.2023, у Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 401 Дніпровської міської ради - 06.11.2023, у Комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 400 Дніпровської міської ради на цей час тривають роботи з облаштування найпростішого укриття, освітній процес за змішаною формою планується розпочати в поточному місяці цього року.

Категорія

ОСВІТА

Станом на 21 лютого петицію підписали 37 осіб з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Булгакова Олена Дмитрівна

Дата створення:

26 липня 2023 р.