Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Дистанційне навчання у школах

Прошу прийняти рішення , що до дистанційного навчання у школах за бажанням батьків. Бо по перше школи або не мають укриттів, або воно облаштоване у підвалі, що не може використовуватись як укриття від ракет, так як при влучанні у будівлю школи або падіння уламку це підвальне приміщення просто завалить . По друге діти з 5 по 11 класи повинні навчатись у другу зміну що не дає можливості відвідувати гуртки чи просто мати вільний час для спілкування з друзями та родиною. По трете школи без укриття повинні проводити навчання в інших школах, які зазвичай знаходяться далеко від дому і це теж питання безпеки дитини. Враховуючи всі ці фактори вважаю що єдиними прийнятними формами навчання є ті шо не включають відвідування школи. Бо найголовніше це життя та здоров'я наших дітей.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Петиція "Дистанційне навчання у школах" не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, тому вона розглянута як звернення громадян відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян".

За результатами розгляду виконуючий обов'язки Дніпровського міського голови повідомляє таке.

Відповідно до підпункту 16.2 Рекомендацій слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій на тему: «Освітні втрати й освітні розриви на рівні загальної середньої освіти: вимірювання та механізми подолання», затверджених рішенням Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій (протокол від 07.06.2023 № 122), засновникам закладів загальної середньої освіти рекомендовано створити умови для повернення до очного / змішаного навчання (забезпечення укриттів). Дніпровською міською радою прийнято рішення від 19.07.2023 № 65/39 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти, підпорядкованих департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради» (зі змінами) (далі – Рішення), згідно з яким освітній процес у закладах загальної середньої освіти, підпорядкованих департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради (далі – Департамент), з 01.09.2023 організовано за змішаною (очною та дистанційною) формою навчання. Рішенням затверджено план розміщення здобувачів освіти для навчання в закладах освіти, підпорядкованих Департаменту, в яких облаштовано найпростіші укриття відповідно до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту» (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.07.2018 за № 879/32331. Рішення погоджено з Дніпропетровською обласною військовою адміністрацією.
У пункті 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2023 № 782 «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні» зазначено, що обласні та Київська міська військові адміністрації за участю засновників закладів загальної середньої освіти мають забезпечити організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці.
Також зазначаємо, що організовано перевезення учнів та працівників (за кошти бюджету Дніпровської міської територіальної громади) віддалених закладів загальної середньої освіти, підпорядкованих Департаменту, до закладів освіти, в яких наявний вільний простір та місця в найпростішому укритті, та у зворотному напрямку.
Водночас, відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту» батьки здобувачів освіти мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти.
Ураховуючи вищевикладене, у 2023/2024 навчальному році в закладах загальної середньої освіти, підпорядкованих Департаменту, сформовано окремі класи, освітній процес в яких організовано у змішаному режимі, та класи з дистанційною формою навчання відповідно до заяв батьків.

Категорія

ОСВІТА

Станом на 29 лютого петицію підписали 1 особа з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Савєльєва Маргарита Анатоліївна

Дата створення:

31 липня 2023 р.