Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Відкрити ясла-садки у м.Дніпро

Ми, громадяни України, звертаємося до відповідальних осіб Дніпровської міської ради які займаються питанням що до організації роботи комунальних закладів дошкільної освіти із закликом відкрити комунальні заклади дошкільної освіти (ясла-садки) з укриттям у місті Дніпро.
Один із основних аргументів нашого звернення - відсутність зони боєвих дій у місті Дніпро. Ми вважаємо, що відкриття дошкільних закладів у районах сприятиме розвитку наших дітей, надаючи їм можливість отримати якісну освіту та гідний старт у житті.
Комунальні заклади дошкільної освіти з укриттям дозволять батькам зосередитися на своїй праці та забезпеченні сімейного благополуччя, знаючи, що їхні діти перебувають у безпеці та отримують належний догляд та освіту. Зокрема, просимо звернути особливу увагу на сім'ї, які не мають можливості залишити дитину вдома під доглядом дорослих, яким необхідно працювати щоб не втратити робоче місце. Відкриття закладів є важливим кроком у забезпеченні якісної освіти та догляду за дітьми від народження до шести років і відповідає потребам сучасного суспільства.
Зважаючи на важливість цієї ініціативи, ми закликаємо вас, вжити необхідних заходів для відкриття комунальних закладів дошкільної освіти (ясла-садки) з укриттям у місті Дніпро, зокрема на районних територіях.
Дякуємо за увагу до нашого звернення. Ми сподіваємося на ваше розуміння та вжиття конкретних заходів для реалізації наших вимог.
З повагою, жителі Дніпра

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Петиція "Відкрити ясла-садки у м. Дніпро" не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, тому вона розглянута як звернення громадян відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян".

За результатами розгляду виконуючий обов'язки Дніпровського міського голови повідомляє таке.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 21.08.2023 № 1/12490–23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році» освітній процес у комунальних закладах дошкільної освіти Дніпровської міської ради (далі – ЗДО) необхідно організовувати з дотриманням максимальної безпеки всіх його учасників.
Форма організації освітнього процесу в ЗДО у 2023/2024 навчальному році залежить від безпекової ситуації в регіоні та наявності в цих закладах освіти облаштованих об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту.
У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», на території України введено воєнний стан.
Згідно з частиною другою статті 66 Закону України «Про освіту» міські ради відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території, забезпечення доступності дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної освіти. Отже, в умовах правового режиму воєнного стану департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради (далі – Департамент) здійснюється улаштування найпростіших укриттів у 82 ЗДО, підпорядкованих Департаменту, відповідно до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту» (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.07.2018 за № 879/32331 (далі – Вимоги), та з урахуванням технічних можливостей будівель закладів.
Оцінка стану готовності захисних споруд до використання за призначенням здійснюється відповідно до розділу VI пункту 2 Вимог зі складанням акта оцінки об'єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання як найпростішого укриття (далі – Акт).
Водночас зазначаємо, що до переліку ЗДО з найпростішими укриттями буде включено заклади, які матимуть Акт з висновком відповідно до якого рекомендовано найпростіші укриття до використання за призначенням, та які включено до фонду захисних споруд.
Відповідно до рішення міської ради від 19.07.2023 № 65/39 «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти, підпорядкованих департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради» (зі змінами) освітній процес у ЗДО може бути організовано за умови облаштування найпростіших укриттів у цих закладах згідно з Вимогами.
Таким чином, ЗДО розпочинають роботу у змішаному режимі поступово, після отримання відповідного Акта. На цей час освітній процес за змішаною формою організовано у 30 ЗДО та 7 закладах загальної середньої освіти з дошкільним підрозділом.

Категорія

ОСВІТА

Станом на 21 лютого петицію підписали 15 осіб з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

АФАНАСЬЕВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА

Дата створення:

1 серпня 2023 р.