Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 254 громади!

Присвоїти Шулику Івану Івановичу звання «Почесний громадянин міста Дніпропетровська».

Патріотичні організації Дніпропетровщини ініціюють винесення на розгляд Дніпропетровської міської ради питання, щодо присвоєння Шулику Івану Івановичу звання «Почесний громадянин міста Дніпропетровська».

Відповідно до ст.. 1 Закону України «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті» : Борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної чи індивідуальної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі таких органів влади, організацій, структур та формувань: 19) Народний Рух України за перебудову (Народний Рух України) до 24 серпня 1991 року;
Так відповідно до даного закону, держава визнає, що борці за незалежність України у XX столітті, визначені у статті 1 цього Закону, відіграли головну роль у відновленні української державності, закріпленої Актом проголошення незалежності України, ухваленим Верховною Радою України 24 серпня 1991 року, що є основною передумовою надання правового статусу та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті.
Шулик Іван Іванович народився 13.10.1946 р., в с. Петриківка Дніпропетровської обл.
Був керівником організаційного відділу Секретаріату Народного Руху України, член Центрального Проводу Народного Руху України, один з трьох ініціаторів установчих зборів Дніпропетровської організації Народного Руху України (за перебудову) і її керівник впродовж багатьох років.
Іван Іванович Шулик входив і до організаційного комітету по скликанню Установчих Всеукраїнських Зборів Руху у Києві.
26 квітня 1989 року був співорганізатором першого мітингу у центрі Дніпропетровська, організованого міською організацією НРУ, за що був покараний Кіровським райсудом Дніпропетровська.

20 серпня 1989 року Іван Шулик провів установчу конференцію обласної організації Народного Руху України, за що знову був покараний Бабушкінським райсудом.
Впродовж 1989-1990 року проти Івана Шулика двічі порушуються уже кримінальні справи.

16 липня 1991 року з ініціативи НРУ над Дніпропетровськом піднято синьо-жовтий прапор, а 20 липня 1991 року міська влада серед ночі знищує щоглу, мобілізувавши близько 150 міліціонерів, які до того ж побили рухівців, що охороняли прапор. Серед охоронників прапора тієї ночі були: Іван Шулик, Геннадій Сахаров, Олесь Завгородній, Ігор Петровський.
20 липня 1991 року Іван Шулик оголошує в знак протесту безстрокове голодування в центрі міста перед міськрадою.
21 серпня 1991 року групу активістів-агітаторів заарештовано біля ЦУМу. Серед затриманих: Геннадій Сахаров, Іван Шулик, Ігор Петровський, Анатолій Довгозв'яга.

24 серпня 1991 року 50 членів НРУ беруть участь у буремних подіях в Києві. В цей день Івану Шулику довірено прапор, який буде піднято над Верховною Радою України.

У зв’язку з вищевикладеним, відповідно до Положення про звання „Почесний громадянин міста Дніпропетровська”, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи положення Закону України «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті» та з нагоди святкування 25-ї річниці Незалежності України, пропонуємо винести на розгляд сесії Дніпропетровської міської ради питання, щодо присвоєння Шулику Івану Івановичу звання «Почесний громадянин міста Дніпропетровська».


Категорія

ІНШІ

Станом на 28 січня петицію підписали 30 осіб з 3000 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

Дата створення:

25 квітня 2016 р.