Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Встановлення нульової ставки єдиного податку для ФОП-ів першої та другої групи спрощенної системи оподаткування

Зобов'язати Дрогобицьку міську раду розробити, розглянути та прийняти рішення:

1) щодо вcтановлення на період дії карантину у 2020 році нульової ставки єдиного податку для фізичних осіб підприємців, які вибрали першу та другу групу спрощеної системи оподаткування та зереєстровані на території міста Дрогобич.

2) зменшення для таких ФОПів на половину діючих до початку карантину ставок єдиного податку з моменту припинення карантину та до кінця 2020 року.

Постановою Кабінету міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року на території України з 12 березня 2020 року по 24 квітня 2020 року встановлено карантин. Згідно цієї постанови заборонено діяльність, яку провадила на території міста Дрогобича значна кількість фізичних осіб - підприємців, що вибрали першу та другу групу спрощеної системи оподаткування. Наприклад, на період карантину припинено діяльність дрогобицьких ринків, заборонено надавання побутових послуг населенню, припинено функціонування промислових магазинів тощо.

Розуміючи наслідки встановленого карантину, Верховною Радою України 30 березня 2020 року прийнято ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX. Цим законом внесено зміни до Податкового кодексу України, яким органам місцевого самоврядування у 2020 році надано право прийняти рішення щодо зменшення ставок єдиного податку та знято обмеження щодо строків та порядку їх прийняття, оприлюднення та введення в дію.

Таким чином, місцевим органам влади, у порядку виключення, надано можливість затверджувати рішення щодо зменшення розмірів фіксованих ставок єдиного податку для платників єдиного податку першої та другої груп у 2020 році за більш швидкою процедурою, без дотримання загальних термінів та регуляторних процедур, визначених законодавством.

На підставі вищенаведеного, Дрогобицька міська рада має можливість переглянути ставки єдиного податку для підприємців першої та другої групи спрощеної системи оподаткування та на період дії карантину звільнити таких ФОПів від сплати єдиного податку, а після відміни карантину - значно зменшити податкове навантаження, знизивши ставку єдиного податку у 2020 році, виходячи з реального стану малого підприємництва у Дрогобичі.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Романе Теодоровичу. Відділом економіки було підготовлено та винесено на розгляд сесії Дрогобицької міської ради проект-рішення «Про розгляд петиції «Встановлення нульової ставки єдиного податку для фізичних осіб - підприємців першої та другої групи спрощеної системи оподаткування» посилання на проект-рішення додається. Зазначений проект-рішення розглянутий 20.08.2020 року на черговій сесії Дрогобицької міської ради та не набрав відповідної кількості голосів для набрання чинності.
Додаток до рішення

Категорія

ПРОМИСЛОВІСТЬ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО

Петицію підписали 65 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Ощипок Роман Теодорович

Початок збору підписів:

16 квітня 2020 р.

Відповідь дана:

25 серпня 2020 р.