Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Про відміну рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 11 квітня 2019 року про встановлення нових тарифів КП «Тепловодоканал» ЕМР


12.03.2019 Комунальне підприємство «Тепловодоканал» Енергодарської міської ради на офіційному сайті Енергодарської міської ради розмістило публікацію щодо нових загальних розмірів планових тарифів на послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення та опалення.

Громадська організація «Громадський контроль м. Енергодар» (далі – ГО «ГК М.Енергодар) звернулась до міського голови м. Енергодар Музика П.О. та КП «Тепловодоканал» Енергодаської міської ради з проханням:
1. Провести обговорення з громадою міста на Громадських слуханнях питань загального розміру планованих тарифів та їх структури на послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення та опалення.
2. Представити громаді для широкого ознайомлення розрахунок кожного показника з обґрунтуванням, які стосуються вищезгаданих тарифів.
5 квітня 2019 року у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради відбулося відкрите обговорення проектів планових тарифів КП «Тепловодоканал» на послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення та опалення. На обговоренні були присутні: керівництво КП «ТВК» ЕМР, міський голова Музика П.О., представники виконавчого комітету Енергодарської міської ради та велика кількість мешканців міста, які представляли територіальну громаду м. Енергодар.
11 квітня 2019 року відбулось засідання виконавчого комітету Енергодарської міської ради, на якому було розглянуто питання про встановлення нових тарифів КП «Тепловодоканал» ЕМР на послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення та опалення. Рішення було прийнято.
ГО «ГК М.Енергодар» вважає, що прийняття рішення про підвищення нових тарифів є грубим порушенням норм законодавства України та прав мешканців міста.
Обґрунтування.
1. Чинним законодавством України визначено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення. На обговоренні нових тарифів 05.04.2019 року директор КП «ТВК» ЕМР Олександр Грешилов запевнив усіх присутніх, що громаді буде надано та розміщено на офіційному сайті Енергодарської міської ради розрахунки нових тарифів, які були підготовлені Київською фірмою «Інститут місцевого розвитку». На час подання петиції цього не було зроблено. Таким чином було порушено право мешканців міста на отримання інформації, яке гарантується статею 34 Конституції України.
2. У газеті «Рост», випуск № 11 (719) від 21.03.2019 року було опубліковано коментарі та роз’яснення спеціалістів КП «ТВК» ЕМР щодо встановлення нових тарифів на комунальні послуги, де було зазначено, що обсяг теплової енергії, необхідний для опалення житлового фонду Енергодара, становить 142 тисячі Гкал. Частка, яку надає ЗаТЕС становить 30%. Але на обговоренні нових тарифів 05.04.2019 року директор КП «ТВК» ЕМР Олександр Грешилов назвав іншу цифру – 12%. Треба зазначити, що від того якою є ця цифра, залежить собівартість теплової енергії, отже і показник тарифу.
Відповідно до статті 30 Закону України від 24 червня 2004 року № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги будується на принципах відкритості, доступності та прозорості структури цін/тарифів для споживачів та суспільства.
Також вся інформація про ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги і відповідні документи за своїм характером є відкритою інформацією, становить суспільний інтерес, і відповідно суб'єкти господарювання є її розпорядниками відповідно до пункту 4 частини другої статті 13 Закону № 2939-VI.
ГО «ГК м. Енергодар» наполягав у своєму зверненні до КП «ТВК» представити громаді для широкого ознайомлення розрахунок кожного показника з обґрунтуванням, які стосуються вищезгаданих тарифів. Але цього не було зроблено ні на обговоренні нових тарифів з мешканцями міста ні у ЗМІ, більш того, цифри які було надано не співпадають.
Тому ГО «ГК м. Енергодар» вважає, що керівництвом КП «ТВК» ЕМР було грубо порушено Закон України «Про житлово-комунальні послуги» та Закон «Про публічну інформацію». Громада хоче бачити відкриті і зрозумілі розрахунки тарифів - розшифровку всіх витрат, аж до адміністративних. Це було одним з головних умов на обговоренні нових тарифів з громадою.
3. Також на обговоренні нових тарифів 05.04.2019 року директор КП «ТВК» ЕМР Олександр Грешилов запевнив, що прийняття нових тарифів комунальних послуг відбудеться тільки після проведення громадських слухань по цьому питанню.
Але цього не відбулось. Вважаємо, що було порушено Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», який відповідно до ст. 8 надає право членам територіальної громади безпосередньо брати участь у вирішенні питань місцевого значення шляхом проведення загальних зборів громадян за місцем проживання. До того ж, рішення загальних зборів громадян повинно враховуватись органами місцевого самоврядування в їх діяльності.
4. Згідно з пунктом 2.3 Порядку «Доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», встановлено, що суб’єкти господарювання, що надають комунальні послуги, доводять до відома споживачів таку інформацію:
• загальний розмір планованого тарифу, поданого до органу, уповноваженого встановлювати тарифи, та його структура (плановані витрати за елементами, прибуток, податок на додану вартість);
ГО «ГК м. Енергодар» вважає, що на офіційному сайті ЕМР було надано інформацію не в повному обсязі, а саме: не розкрито структуру тарифів по елементам (наприклад, чи входить у собівартість транспортування теплової енергії? Якщо «так», чому це не було відокремлено?), не було надано інформацію про суму ПДВ тощо.
Отже, на підставі вищевикладеного та основі того, що міська рада є органом, що представляє міську громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження міського самоврядування, визначені Конституцією та законами України,-
ВИМАГАЄМО:
1. Відмінити рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 11 квітня 2019 року про встановлення нових тарифів КП «Тепловодоканал» ЕМР на послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення та опалення.
2. Розмістити на офіційному сайті Енергодарської міської ради розрахунки нових тарифів, які були підготовлені Київською фірмою «Інститут місцевого розвитку».
3. Після розміщення розрахунків тарифів на сайті Енергодарської міської ради, через 20 днів провести громадські слухання щодо нових загальних розмірів планових тарифів на послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення та опалення. На слухання запросити представників ВП «Запорізькій АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» та ВП «Запорізькій ТЕС» АТ «ДТЕК «Дніпроенерго», які є постачальниками для КП «ТВК» ЕМР.


ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний пане Олександре!


У відповідь на Вашу електронну петицію «Про відміну рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 11 квітня 2019 року про встановлення нових тарифів КП «Тепловодоканал» ЕМР», виконавчий комітет Енергодарської міської ради повідомляє, що 02.05.2019 на пленарне засідання Енергодарської міської ради було винесено проект рішення «Про розгляд електронної петиції щодо скасування рішень виконавчого комітету Енергодарської міської ради про встановлення тарифів», за результатами розгляду якого Вашу петицію було підтримано.
Додаток до рішення

Категорія

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Петицію підписали 276 осіб з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ДЄВОЧКІН ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ

Початок збору підписів:

15 квітня 2019 р.

Відповідь дана:

3 травня 2019 р.