Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Про визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Енергодара

Домашні тварини, коти і собаки, тисячі років живуть поряд з людиною. В наших містах створилася своя екосистема. І вуличні коти є частиною цієї екосистеми. Ці тварини виконують вкрай важливу функцію природної дератизації - знищення гризунів (крис та мишей), які є шкідниками і рознощиками багатьох інфекцій. В холодну пору року вуличні коти гріються в підвалах, що допомагає їм вижити, не загинути зимою від переохолодження.
В нашому місті зараз масово створюються ОСББ. І в багатьох цих об'єднаннях ставлять питання про закриття підвальних вентиляційних отворів для перешкоджання проникнення туди вуличних котів. Це явище є вкрай негативним. Немає такого виду тварин - безпритульні коти. Кіт - це домашня тварина. Безхатьками вони стали з вини людей. І піклуватися про них, допомогти їм вижити у важких умовах вулиці є нашим моральним обов'язком. Перешкоджання цим тваринам потраплянню у підвали в холодну пору року призведе до їхньої масової загибелі, що можна розглядати як факт жорстокого поводження з тваринами. Знищення вуличних котів порушить баланс екосистеми міста і стовідсотково призведе до вибуху популяції у місті гризунів ( крис та мишей).
Взявши за приклад практику міст Києва, Запоріжжя, Львова, Дніпра, Одеси, Харкова, а також багатьох західноєвропейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування. Водночас слід приділити увагу питанню регулювання чисельності безпритульних котів методом гуманної стерилізації.
Отже, виходячи з вищевказанного, необхідно відповідним рішенням сесії міської ради проголосити вуличних котів частиною екосистеми міста Енергодара та заборонити їх необґрунтований вилов ( крім необхідної стерилізації), перешкоджання годуванню, а також проникненню тварин у підвали, горища та інші місця їх постійного перебування.
Давайте зробимо наше місто таким, де гуманне ставлення до тварин стане нормою поведінки. Це, насамперед, потрібно нам, людям!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна пані Інно!


У відповідь на Вашу електронну петицію про визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Енергодара, відкриту та розміщену на сайті Єдиної системи місцевих петицій, підтриману мешканцями міста у кількості 121 особа, виконавчий комітет Енергодарської міської ради повідомляє наступне.
З огляду на те, що Ваша петиція не набрала необхідної кількості голосів у встановлений строк, вона зареєстрована 06.02.2020 як колективне звернення за вх.№0142/01-05-17-Ко/СП, подальший її розгляд відбуватиметься відповідно до Закону України «Про звернення громадян». За результатами розгляду Вам буде надана відповідна інформація.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 19 липня петицію підписали 121 особа з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ДОВМАТ ІННА ВОЛОДИМИРІВНА

Дата створення:

6 листопада 2019 р.