Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 373 громади!

Cтворення в Енергодарі комунального комплексного закладу реабілітації та абілітації осіб з інвалідністю.

В Енергодарі проживає приблизно 50 дітей з підгрупою А інвалідності, які потребують постійного догляду і не відвідують дитсадки та школи, і біля 50 тяжких осіб з інвалідністю з дитинства, хворих на складну форму ДЦП або з розумовою відсталістю.
Через відсутність в місті закладу, який би на постійній основі займався їх реабілітацією та абілітацією, мами таких діток не можуть собі дозволити відвідати навіть лікарню, не кажучи вже про можливість мати якийсь додатковий заробіток чи приділити час для себе. Опинившись в скрутній ситуації, батьки змушені відвозити дітей в інтернати з постійним перебуванням, порушуючи право дитини мати родину.
Ще гостріше стає питання щодо дорослої особи з інвалідністю з дитинства, яка росла в родині, після смерті матері або обох батьків, бо, опинившись в спеціалізованому інтернаті, такі люди просто швидко помирають.

В Енергодарі є достатньо незадіяних приміщень (ідеальний варіант – недобудований дитячий садок біля сьомої школи), які можна було б використати для створення комунального закладу з режимом постійної роботи.
Зазначений заклад міг би надаватипослуги з тимчасовогоперебуваннядітей з інвалідністю (на час хвороби, роботиабовідсутностіродичів), а такожпостійногоперебування осіб, які опинились у винятковихобставинах, не порушуючиродинніабодружнізв’язкидорослих людей з інвалідністю, займатисьпедагогічною, естетичною, фізичноюреабілітацією в одному місці. За європейською традицією можливе об’єднання вказаного центру з послугою денного нагляду за особами похилого віку, бо середній вік мешканців міста, нажаль, зростає з кожним днем, і незабаром в місті може гостро стати питання догляду за людьми, які будували Енергодар з першого дня.
Створення такого закладу дало б можливість працювати мамам дітей з інвалідністю, які мають медичну, педагогічну, економічну освіту, розуміють потреби таких людей, знаходячись поряд з дитиною і отримуючи заробітну платню.

Створення подібного закладу втілене в реальність в місті-супутнику Рівненської АЕС – Вараші, де з 2013 року працює комунальний Вараський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю імені З.А.Матвієнко. Комплекс реабілітаційних заходів Центру надається безкоштовно і спрямований на сімейно-центрований підхід в організації допомогиу відділеннях соціальної, психолого- педагогічної реабілітації та відділенні медичного спостереження, фізичної реабілітації.

Створення подібного центру в Енергодарі –заповітна мрія батьків, які виховують дітей з складними формами інвалідності.
Сподіваючись бути почутими, бажаючи спокійно жити разом з дитиною в рідному місті і отримувати життєво необхідні послуги без стресу, від імені ГО «Паростки добра Енергодар» пропоную внести до плану розвитку Енергодара на 2021 рік створення в Енергодарі комунального комплексного закладу реабілітації та абілітації осіб з інвалідністю.

Створення в Енергодарі подібного центру дасть впевненість в завтрашньому дні родинам, які не відмовились та виховують дітей з інвалідністю, полегшить їх психологічний стан, мікроклімат в сім'ях, сприятиме покращенню ставлення суспільства до проблем людей з особливими потребами та іміджу Енергодара в гуманітарному середовищі.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна пані Наталіє!
На Вашу електронну петицію про створення в м.Енергодарі комунального комплексного закладу реабілітації та абілітації осіб з інвалідністю, відкриту та розміщену на сайті Єдиної системи місцевих петицій 28.01.2020, підтриману мешканцями міста у кількості 153 осіб (станом на 06.02.2020), виконавчий комітет Енергодарської міської ради повідомляє, що проєкт рішення з порушеного Вами питання 19.02.2020 був винесений на розгляд засідання позачергової тридцять дев’ятої сесії Енергодарської міської ради відповідно до розпорядження міського голови від 17.02.2020 №49-р «Про скликання тридцять дев’ятої сесії міської ради».
Вищезазначений проєкт рішення був прийнятий та підтриманий 21 депутатом Енергодарської міської ради. Тобто, за результатами голосування Вашу петицію підтримано.
Додаток до рішення

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Петицію підписали 155 осіб з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

БОЧАРОВА НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА

Початок збору підписів:

28 січня 2020 р.

Відповідь дана:

19 лютого 2020 р.