Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Розробка та прийняття міської програми "Інклюзивний Енергодар"

З прийняттям Конвенції ООН про права інвалідів було прийнято єдиний підхід і визнано, що інвалідність — це результат взаємодії між людьми, що мають фізичні, розумові, інтелектуальні чи сенсорні порушення та перешкодами у стосунках та середовищі, які знижують соціальну активність особи. Таким чином, вирішення проблем інвалідності потрібно шукати у створенні доступного середовища для всіх людей. Також, враховуючи те, що до маломобільних груп населення (МГН) належать не тільки люди із інвалідністю, а також люди похилого віку, бітьки із візками, люди із тимчасовими травмами кінцівок, вагітні та ін.
Наше місто динамічно розвивається, проводяться реконструкції шляхів, але із дотриманням державних будівничих норм, зокрема ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», є ,м’яко кажучи, проблеми. Також навіть в міських установах, які повинні бути доступними для МГН, або немає пандусів, або вони не нормативні. Складається враження, що заходи щодо інклюзії фінансуються за принципом надлишковості. Немає окремої програми, та немає конкретних людей хто б відповідав за недотримання нормативів. Для людей із інвалідністю не вистачає пристосованого транспорту для переміщення містом.
Створення «безбар’єрного середовища» є суспільним благом і тісно пов’язане з соціальним та економічним розвитком міста в цілому.
Одже, пропоную розробити та впровадити міську Програму «Інклюзивний Енергодар» (або «Енергодар без бар’єрів»), драфт якої надсилався на ім’я міського голови листом №3088/01-01-29 від 01/06/2020 (https://bit.ly/Draft_Inclusive_Energodar )

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний пане Вікторе!


На Вашу електронну петицію «Розробка та прийняття міської програми «Інклюзивний Енергодар», відкриту та розміщену на сайті Єдиної системи місцевих петицій 02.07.2020, підтриману мешканцями міста у кількості 150 осіб (станом на 08.09.2020), виконавчий комітет Енергодарської міської ради додатково повідомляє, що проєкт рішення з порушеного Вами питання 21.09.2020 був винесений на розгляд засідання позачергової сорок четвертої сесії Енергодарської міської ради, скликаної відповідно до розпорядження міського голови від 18.09.2020 №268-р «Про скликання позачергової сорок четвертої сесії міської ради».
Вищезазначений проєкт рішення був прийнятий та підтриманий 19 голосами «за». Тобто, за результатами голосування Вашу петицію підтримано (рішення Енергодарської міської ради №1 від 21.09.2020).
Додаток до рішення

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Петицію підписали 155 осіб з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Бучнєв Віктор Сергійович

Початок збору підписів:

2 липня 2020 р.

Відповідь дана:

21 вересня 2020 р.