Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Заборонити надмірне обрізування крон дерев

Припинити та заборонити надмірне обрізування крон дерев на території міста. Обрізування дерев здійснюється шляхом майже повного знищення крон дерев, після чого залишаються тільки стовбури та початок гілок першого порядку.
Таке обрізування суперечить чинним «Правилам утримання зелених насаджень у населених пунктах України» (наказ №105 Мінрегіонбуду) зокрема п. 9.1.11.3, в яких сказано, що «Омолоджувальне обрізання виконують лише в дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Омолоджують дерева навесні, поступово протягом двох-трьох років».
Згідно з постановою № 559 КМУ «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст», дерево із втратою гілок крони більше ніж наполовину вважається пошкодженим до ступеня припинення росту.
Таким чином, обрізання дерев у місті проходить з порушеннями чинного законодавства, які передбачають адміністративну (ст. 153 КУАП) і кримінальну відповідальність (ст. 270-1 ККУ).
Як свідчать дослідження науковців в Україні та Білорусії, повне обрізання крони є дуже травматичним для дерев і після цього дерева можуть прожити не більше 5-10 років.
Крім того, масове знищення крон дерев в місті призведе до зменшення вироблення кисню деревами та погіршення стану довкілля в місті, до зникнення тінистих зон де можна ховатися від спеки влітку тощо.
Вимагаємо :
1. Негайно заборонити надмірне обрізування крон дерев в місті та в майбутньому проводити лише часткове обрізування дерев зі збереженням крони дерев, гілок другого та третього порядку, відповідно до чинного законодавства.
2. Звернутися до Державної екологічної інспекції з проханням провести перевірку виконаних робіт з обрізання дерев на предмет відповідності зробленого обрізання дерев вимогам чинного законодавства. У разі виявлення правопорушень у рамках своїх повноважень вжити заходів для притягнення правопорушників до відповідальності та компенсації збитків завданих громаді.
3. Надати фінансові звіти щодо вже виконаних робіт по обрізуванні крон (було б цікаво дізнатися ким і за яку суму було завдано екологічну проблему місту)

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановний Іщенко Антон Анатолійович, дана петиція не набрала достатньої кількості голосів для розгляду. Повідомляємо, що Ви можете звернутися із відповідним зверненням згідно Закону України "Про звернення громадян"

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 21 липня петицію підписали 10 осіб з 20 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Іщенко Антон Анатолійович

Дата створення:

8 квітня 2017 р.