Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Просимо ухвалити звернення Фастівської міської ради до Президента України і Верховної Ради України про скасування антинародних трудових законопроектів №5161, 5371

Верховна Рада України ухвалила зміни до трудового законодавства, які суттєво обмежують конституційне право громадян на працю, нівелюють трудові права Українців, які в цей самий час ведуть боротьбу з зовнішнім агресором! Детальніше див., наприклад, у відеосюжеті: https://www.youtube.com/watch?v=WxWW05SD5h0

Стаття 22 Конституції України ґарантує, що при внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Проект Закону України № 5161 позбавляє працюючих громадян стабільного доходу, запроваджує трудові договори з нефіксованим робочим часом (zero-hour cоntracts), які знімають з роботодавця обов’язок надавати працівникам постійну роботу. Це призведе до втрати стабільної роботи, заробітної плати, страхового стажу, гідних умов життя.

Проект Закону України № 5371 погіршує становище працівників на підприємствах з числом працюючих до 250 осіб та високооплачуваних спеціалістів. Він дозволяє роботодавцям укладати трудові договори, які ґарантують негайне звільнення працівника без будь-якої поважної причини, прописуватися додаткові умови роботи без вихідних і достатнього часу відпочинку, залучення до надурочних робіт, без належних норм охорони праці. Даний законопоект суперечить праву Європейського Союзу та Угоді про Асоціацію України з ЄС відповідно висновку Комітету ВР з питань європейської інтеграції України.

Враховуючи, що ми досі не можемо в нереволюційний спосіб відкликати 259 народних депутатів, які проголосували проти нас за ці законопроекти, а роботу в округах вони традиційно не проводять.

Просимо ухвалити звернення до Президента України - про ветування законопроектів №5161, 5371, Верховної Ради України - про невідкладне прийняття законів, якими буде скасовано всі норми, уведені законопроектами №5161, 5371 до трудового законодавства.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Про розгляд електронної
петиції
Додаток до рішення

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Петицію підписали 20 осіб з 20 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Павленко Юрій Євгенійович

Початок збору підписів:

27 липня 2022 р.

Відповідь дана:

19 жовтня 2022 р.