Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Про убезпечення дорожнього руху на території Глевахівської ОТГ

Останнім часом дедалі гучнішими стають новини про гибель під колесами автівок ні в чому не винних людей: на перехрестях, на зупинках громадського транспорту, на тротуарах і узбіччях.

Мусимо констатувати: українські дороги спроєктовано й облаштовано так, що вони становлять небезпеку для всіх учасників дорожнього руху, а особливо для пішоходів і велосипедистів. На жаль, наша громада не виняток.

На нашу думку, це саме той стан речей, на який потрібно реагувати і системно, і якомога швидше. Саме тому ми підтримуємо цю петицію.

Шановні голово та депутати Глевахівської селищної ради! Звертаємося до вас із проханням максимально виважено підійти до наших пропозицій та зробити все можливе, щоб утілити їх у життя.

Ми, як мешканці оновленої Глевахівської громади, просимо:

1. Віднести до меж житлової зони вулиці й провулки, на яких у найближчі п'ять років неможливо забезпечити облаштування тротуарів і велодоріжок, а також вільний роз'їзд зустрічних автомобілів.

Такі вулиці та провулки мають бути позначені дорожнім знаком "Житлова зона", у межах дії якого, серед іншого, пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, а автомобілі мають рухатися не більш ніж 20 км/год.

Це захистить як дітей, так і домашніх улюбленців, які можуть вибігти на дорогу перед автомобілем.

2. На перехрестях, зупинках громадського транспорту та інших потенційно небезпечних для пішоходів ділянках дороги облаштувати захисні стовпчики.

3. На вулицях, ширина яких дозволяє вільний роз'їзд зустрічного транспорту, запроєктувати розділові бар'єри, тротуари (якщо вони відсутні) та велосипедні доріжки, конструктивно відділені від автосмуг.

4. Прискорити впровадження муніципальної варти для активного моніторингу ситуації на дорогах громади.

5. Сприяти встановленню знаків обмеження швидкости (паралельно з фоторадарами) поряд із зупинками громадського транспорту на трасі Київ — Одеса, а також ініціювати залучення коштів для встановлення таких фоторадарів на жвавих ділянках доріг на території Глевахівської громади.

6. Забезпечити школи Глевахівської громади світловідбивачами на одяг для кожного учня та забезпечити контроль їх використання.

7. На заміну небезпечним традиційним перехрестям запроєктувати перехрестя з круговим рухом (там, де це дозволяє ширина вулиці).

8. Контролювати чистоту узбіччя на предмет зайвої рослинности й предметів, які заважають оглядовості водія та пішохода.

9. Забезпечити тротуари (пішохідні доріжки) та паркомісця для автомобілів і велосипедів поблизу будівель комунальної власности.

Рекомендувати власникам наявних торгових, розважальних та інших закладів облаштувати такі тротуари (пішохідні доріжки) й паркомісця, а селищній раді — надалі контролювати їх наявність на етапі проєктування таких закладів.

10. Утілювати зміни передусім на основі висновків консультантів з транспортного планування й безпеки дорожнього руху, які працюють за принципами Vision Zero.

Наша громада має бути безпечною!

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Станом на 25 вересня петицію підписали 5 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Бондар Андрій Валерійович

Дата створення:

24 листопада 2020 р.