Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 410 громад!

Забезпечення високого рівня безпеки в навчальних закладах Горішніх Плавнів

Щодня ЗМІ повідомляють про інциденти, жертвами яких стають неповнолітні по всьому світі. Події останніх років в Україні змушують батьків замислюватися про заходи безпеки дитини все частіше.

Першу половину дня українець 6-17 років проводить в школі (зрештою, так думають його батьки). У навчальному закладі його безпека цілком делегована педагогам і трохи - вахтерші біля входу. Але чи можуть такі заходи забезпечити безпеку школяра і належний контроль за відвідуванням? Для багатьох негативна відповідь очевидна.

Нещодавно у мережі Facebook досить бурхливо обговорювалася тема безпеки учнів у навчальних закладах Горішніх Плавнів, як виявилося, батьки не відчувають упевненості в безпеці своїх дітей.

Задля посилення безпеки, пропоную:

1. Встановити у приміщеннях усіх навчальних закладів міста
( у т.ч. ДНЗ, ЦДЮТ, ПКіТ, ДЮСШ) та по всьому периметру НЗ міста камери відеоспостереження високої чіткості. (У школах України є безліч позитивного досвіду від використання даних технічних пристроїв. Так, за повідомленням ЗМІ, у 2017 році дитину, яку викрали зі школи у м.Києві, змогли знайти разом із злодієм саме завдяки відеокамерам біля школи.)

2. Установити у вестибюлі НЗ (окрім ДНЗ) турнікети й ініціювати пропускну систему роботи школи із оповіщенням, за допомогою Telegram-ботів або SMS, батьків про кожен рух їхньої дитини.
(Чому це корисно, читати тут: https://www.segodnya.ua/lifestyle/psychology/V-ukrainskie-shkoly-tolko-cherez-turnikety-384735.html)

3. Ініціювати т.зв. «президентським клубом» або іншими організаціями ряд справжніх тренінгів для учнів ЗНЗ із дій при надзвичайних ситуаціях, наприклад, з теми, що робити, коли в навчальному закладі озброєна людина.

4. Усі витрати за проектом зробити публічними.

Дякую за підтримку молодіжної безпеки!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши петицію по суті, інформуємо про наступне.
Тотальне встановлення відеокамер є заходом, який не гарантує цілковиту безпеку учнів, адже камера фіксує лише зображення і не є перешкодою для вчинення будь-яких протиправних дій з боку громадян. Крім того, фіксація обличчя особи може бути розцінена як протиправне збирання інформації про неї і втручання у її особисте життя.
Обмеження доступу в приміщення закладів освіти шляхом встановлення турнікетів є порушенням норм пожежної безпеки та державних будівельних норм. Враховуючи той факт, що певна частина навчального процесу проходить на території школи або дитячого садочка, її доцільність взагалі нівелюється. Щоб вирішити це питання в комплексі слід виконати огорожу всієї території закладу з організацією пропускного пункту. Це, безумовно, буде коштувати мільйони гривень. Навіть, вирішення цього питання обмежить жителів міста у свобідному доступі до спортивних майданчиків, розташованих на територіях шкіл. Тому впровадження запропонованих Вами заходів потребує більш детального вивчення і обговорення з фахівцями.
Впровадження системи оповіщення про місце знаходження дитини є не доречним. Інформацію про місце перебування дитини батьки можуть отримувати самостійно через сервіси, які пропонують мобільні оператори, шляхом встановлення спеціальних програм.
Разом з тим повідомляємо, що вирішується питання про введення у школах міста додаткових штатних одиниць на денний час з метою посилення контролю за відвідувачами. Також відділу освіти, керівникам закладів освіти дано доручення розробити інструкцію про порядок пропуску до приміщень закладів освіти учасників навчально-виховного процесу та інших відвідувачів, з якою буде ознайомлено учнів, педагогічних працівників та батьківську громадськість.

Міський голова Д.Г. Биков
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ПРАВОПОРЯДКУ

Петицію підписали 179 осіб з 225 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Мортіков Владислав Євгенович

Початок збору підписів:

4 лютого 2019 р.

Відповідь дана:

14 березня 2019 р.