Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Громада Горішніх Плавнів вимагає змінити церемонію прощання с загиблими Героями

Комунікація і зворотній зв’язок громади міста з виконавчою владою дуже важливий. У Горішніх Плавнях існує комунальне підприємство «Редакція міської газети «Громадська думка» (нині реінкарнувалося у радіо «Кварцит»), але саме визначенням чи опитуванням громадської думки цей засіб масової інформації фактично не займається. Не краща ситуація з іншими ЗМІ – приватна телерадіокомпанія «ГОК» (разом зі своїм підрозділом у вигляді тижневика «Телеекспрес»), приватна безкоштовна газета «Хроніки тижня» багато років будь-які дії підрозділів виконавчої влади висвітлюють виключно у рафіновано-позитивному ракурсі і - як чорт боїться ладана - уникають хоч якоїсь критичні думки у бік місцевої влади. Передбачувані наслідки такої редакційної політики місцевих ЗМІ – падіння рейтингів, падіння кількості переглядів, падіння інтересу з боку людей.

Махнувши рукою на безнадійні місцеві ЗМІ, представники громади міста масово опанували соціальні мережі, у яких кожна особа має можливість висловити свою думку з будь-якого питання.
Всесвітня мережа FaceBook є «золотим стандартом» присутності у медіа просторі. Президент України, високопосадовці, організації, відомі особистості, де-факто всі присутні у FaceBook.

Кілька місяців поспіль у FaceBook у місцевих спільнотах Горішніх Плавнів не вщухають масові невдоволення сталою церемонією прощання с загиблими військовими Героями російсько-української війни. Кожна подібна публікація зазвичай збирає сотні коментарів і вподобайок (наприклад, див. https://www.facebook.com/groups/1667017413623475/posts/3671724429819420/, https://www.facebook.com/groups/1667017413623475/posts/3677904219201441/ ).

У групі «Мої Горішні Плавні» було проведене опитування «Який на ваш погляд повинен бути ритуал прощання с загиблими Героями у Горішніх Плавнях?», у якому взяли участь 1679 користувачів (див. https://www.facebook.com/groups/1667017413623475/posts/3682950145363515/). Варіант «Нічого не треба змінювати, все задовольняє» підтримало усього 6%, за варіант «Прощання с загиблим Героєм треба робити біля Палацу культури» віддало свої голоси 65% опитуваних. Крім того, у коментарях громадяни висловили багато пропозицій і критичних зауважень до вже існуючого ритуалу прощання с загиблими Героями.

Система електронних петицій була створена для ефективної можливості громади покращувати життя міста, впливати на дії виконавчої влади. Досвід попередніх петицій – тих, що отримали максимально потрібні голоси – показує, що зазвичай громада отримує звичайну відписку за підписом міського голови, раціональне зерно поданої петиції ігнорується, будь-який хоч невеликий недолік петиції роздувається до небес, як непереборна перепона. Тому ця петиція – для розгляду депутатським корпусом Горішніх Плавнів. Депутати – представники народу, народні обранці. У випадку масової підтримки цієї петиції вона повинна бути розглянута саме депутатами, зачитана і обговорена на сесії міської ради. І хай депутати побачать думку громади міста і змусять виконавчу владі не вирішувати за людей, а виконувати волю виборців, волю громади. Люди не дурні, все бачать і все пам’ятають.

Користуючись можливістю через систему електронних петицій акумулювати думку громади м.Горішні Плавні, пропоную:

1. Змінити - удосконалити ритуал прощання с загиблими Героями. По узгодженню з родичами загиблого: впровадити можливість прощання громади міста с загиблим Героєм у зручному для максимальної кількості містян місці – біля Палацу культури чи біля виконкому.

2. По узгодженню з родичами загиблого: запропонувати почесну останню путь трун с загиблим Героєм центральною вулицею міста.

3. Зробити (на центральній вулиці, у парку, біля виконкому) фотографічну Алею Героїв - банери зі світлинами і біографічними даними кожного загиблого військового.

4. Ця петиція повинна бути розглянута саме депутатами Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області, зачитана і обговорена на сесії міської ради. Хай депутати побачать думку громади міста і змусять виконавчу владі не вирішувати за людей, а виконувати волю виборців.


На світлині: Церемонія прощання з с загиблим Героєм у м.Покровськ (джерело https://ddk.dn.ua/news/article/133263/).

Категорія

ІНШІ

Станом на 27 вересня петицію підписали 255 осіб з 225 необхідних.

Переглянути список

Автор:

КУЦЕНКО АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Початок збору підписів:

15 вересня 2023 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

8 жовтня 2023 р.