Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Організація належного водопостачання сел. Іларіонове

Водопостачання питною водою селища Ілларіонове здійснюється Державним міжрайонним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства “Дніпро-Західний Донбас”, ЄДРПОУ - 03564045, якому, згідно договору між цим підприємством та селищною радою, водоводні мережі селища передані у оперативне управління. Мешканці сел. Іларіонове вже декілька років у весняно-літній період потерпають від відсутності належного водопостачання . ДМПВКГ "Дніпро-Західний Донбасс" не забезпечує належного тиску при подачі води у системі, тому у багатьох оселях централізована вода з'являється тільки вночі, а в деяких, наприклад, на вулиці Київська, відсутня цілодобово. З цього приводу я особисто та інші мешканці селища, неоднаразово звертались до керівництва селищної ради та до керівництва ДМПВКГ "Дніпро-Західний Донбасс" , але це питання ніяким чином не вирушується.
Згідно статті 6 Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" державна політика у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення будується на принципах:
гарантованого першочергового забезпечення питною водою населення для забезпечення питних, фізіологічних, санітарно-гігієнічних та побутових потреб"
Згідно ст.7 вказанного Закону "Держава гарантує захист прав споживачів у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення шляхом:
-забезпечення кожної людини питною водою нормативної якості в межах науково обгрунтованих нормативів питного водопостачання залежно від району та умов проживання;
-зобов'язання підприємств питного водопостачання здійснювати заходи щодо забезпечення нормативів питного водопостачання та додержання державних стандартів у сфері питної води та питного водопостачання;
-задоволення потреб населення у питній воді шляхом пріоритетного розвитку систем централізованого питного водопостачання та водовідведення, створення резервних систем питного водопостачання".
Згідно статті 13. вказанного Закону До повноважень органів місцевого самоврядування у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення належать:
-затвердження та реалізація місцевих програм у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення, участь у розробленні та реалізації відповідних державних і місцевих програм;
-вирішення інших питань у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення відповідно до законів України.

У зв'язку зі склавшеюся катастрофічною ситуацією, вимагаємо у терміновому порядку:
- включити питання про належне водопостачання селища Іларіонове до порядку денного сесії Іларіонівської селищної ради.
-розробити програму належного водопостачання питною водою сел. Іларіонове;
-вирішити питання реконструкції ділянок водопровідних мереж селища, аварійний стан яких начеб-то не дозволяє ДМПВКГ "Дніпро-Західний Донбасс" забезпечувати належний тиск у водомеражі для здійснення безперебійного водопостачання населення сел. Іларіонове питною водою.
Крім того, вважаємо за необхідне поставити питання перед керівництвом Державного міжрайонного підприємства водопровідно-каналізаційного господарства “Дніпро-Західний Донбас”, ЄДРПОУ - 03564045 та перед Дніпропетровською областною державною адміністрацією , якій підпорядковується вказане підприємство, про неналежне виконання підприємством умов договору оперативного управління, систематичне порушення підприємством вимог Закону України " Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" та притягнення винних у порушенні без поважних причин встановленого режиму подачі питної води населенню для питних і господарсько-побутових потреб до відповідальності на підставі п. 2 ч.1 ст. 46 Закону України " Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" .

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ


Додаток до рішення

Категорія

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Петицію підписали 202 особи з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Закликоцкая Тетяна Вячеславівна

Початок збору підписів:

20 червня 2019 р.

Відповідь дана:

18 липня 2019 р.