Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 451 громадa!

Створення притулку необмеженого прийому для бездоглядних собак для гуманного регулювання їх чисельності

Пропоную ввести у м. Каховка безповоротний відлов бездоглядних собак. Згідно статті 50 Конституції України, «кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди». 
Бездоглядні собаки, які поколіннями розмножуються на вулицях, не вважають людину своїм господарем, проте вважають вулиці та двори нашого міста – своєю територією. 

- Собака – зграйний хижак, і має інстинкти захисту своєї території, та інстинкти здобуття їжі. Тварини кусають людей які, за їхньою думкою, не мають права ходити по «їхній» території: нападають на листонош, лікарів, просто людей з інших районів, та й будь кого, хто їм не сподобається кольором штанів, запахом чи будь-чим. Собаки не мають права вирішувати, кому і як ходити вулицями міста, тому що місто – це територія людини, а не собаки. 
- Бездоглядні собаки полюбляють розважатися, нападаючи на велосипедистів міста Каховки. Якщо домашній собаці розваги забезпечує власник, то вуличні пси вигадують собі розваги самостійно. Велосипедистів кусають за ноги, або призводять до падіння, кидаючись під колеса. Поради щодо «злізти з велосипеда та пройтись пішки, щоб не потривожити собак» звучать безглуздо, адже людина не має пристосовуватись до повадок напівдиких хижаків у власному місті. Так саме собаки переслідують інші транспортні засоби, на власний розсуд. 
- Бродячі собаки наносять шкоду автомобілям, які є власністю людей. Якщо під капот машини забереться кіт, собаки гризуть крила транспорту, відривають бампери, наносять збитки. 
- Так само бродячі собаки знаходять собі розвагу, розриваючи котів. Вони заганяють їх зграєю, та забавляються, поки тваринка не припиняє подавати ознаки життя. Собаки не їдять котів, а розправу вчиняють виключно заради розваги. Найбільш жахливо, коли це вчиняється на очах у дітей. 
- Дітям бездоглядні бродячі собаки також несуть неабияку загрозу. Нагадую, що знаходячись «на своїй території», собака сама вирішує, що можна, а що неможна робити людям, і дітям в тому числі. Дітям не можна бігати, кричати, махати руками, кататися на велосипеді або самокаті – тобто робити все те, що і мають робити діти. Тому що це може спровокувати собаку. Проте діти живуть в місті, яке збудовано людьми і для людей, але деякі собаколюби вважають, що люди мають підлаштовуватись під поведінку та повадки бродячих собак. 
- Бродячі собаки сприймають людину як джерело харчування. Вони можуть атакувати, коли житель міста Каховка йде з магазину та несе в руках пакет з продуктами. Собака, вважаючи територію навколо своєю, вважає також, що має повне право вирвати з рук людини пакет. Адже будь-яка їжа, що знаходиться на її території, належить собаці (згідно з її природними інстинктами). 
- Бездоглядні собаки створюють антисанітарію в мiсті: випорожнюються там, де заманеться, в тому числі на дитячих майданчиках, і якщо власників домашніх тварин можна притягнути до відповідальності та змусити прибирати за своїми улюбленцями, то хто має прибирати за бездоглядними псами? 
- Також собаки являються розносниками хвороб, спільних для тварин і людини, починаючи від паразитарних (аскаридоз, ехінококоз), та закінчуючи інфекційними (лептоспіроз, сказ). 
- Бродячі собаки становлять загрозу для домашніх собак. Вони часто нападають на декоративні породи та невеличких собачок навіть при власнику. В деяких районах міста неможливо спокійно пройти з домашньою собакою на повідку, тому що бродячі пси вирішили, що то їх територія, а домашній пес – чужак. Так само це підвищує ризики травм та загибелі домашніх собак, які загубилися – бродячі пси можуть просто їх загризти. 
- Власники домашніх тварин мають тримати своїх улюбленців на повідку, а крупних собак – ще й в наморднику, тому що будь-яка собака може нести загрозу, і «це ж собака, хто знає, що в неї в голові». Одночасно з цим бродячі собаки якимось чином получили «право» перебувати на вулицях міста Каховки без повідків, намордників, і будь-якого контролю. Ви не знаходите це безглуздим? 

Все вищеописане роблять в тому числі і стерилізовані собаки. Стерилізація позбавляє їх лише одного виду агресії – статевої. Всі інші – охорона території, інстинкт здобуття їжі – залишаються. Більш того, досить часто собаки після стерилізації ще більш насторожено та агресивно починають ставитись до людей. Адже вони пам’ятють, як людина насильно зловила її, везла в клітці, потім порізала, кинула в клітку, мучила лікувальними процедурами, а коли тварина більш-менш адаптувалася – знову викинула її на вулицю. Через такий стрес собаки часто стають ще більш агресивнішими та дикими. 

Також сам метод «ВСП» - відлову, стерилізації, повернення – само по собі жорстоке поводження з тваринами. Згідно закону № 3447-IV «Про захист тварин від жорстокого поводження», «жорстоке поводження з тваринами - знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин». Перечитаймо ще раз: залишення напризволяще. На вулицях без власника і домівки. Тобто ВСП – це узаконення жорстокого поводження з тваринами. 

Мало того, що це узаконює перебування бездоглядних тварин на вулицях, чого немає в жодній цивілізованій країні, так ще й наражає на небезпеку самих собак. Будь-яка собака має мати господаря, проте замість того вони продовжують жити на вулицях, мерзнути взимку, голодувати, страждати від інфекційних та інвазійних хвороб, їсти непотріб, потрапляти під машини, страждати в бійках з сородичами, ризикувати бути отруєними. А взяти собаку з вулиці, порізати її, а потім викинути назад – взагалі верх жорстокості. 

Щодо сказу, який являється смертельною хворобою – тривалість захисту, що дає вакцина собаці – три роки. Якщо під час стерилізації собака вакцинується – то через три роки ніхто її знову ловити та вакцинувати вже не буде. Це не вирішення проблеми, а імітація бурної діяльності. До того ж номери з вушних бірок з часом стираються, бірки можуть бути зірвані собакою самостійно (якщо вона нею десь зачепиться), або їх зрізають сердобольні люди, тому що часто вуха починають гноїтися. Тому немає ніякого контролю за проведеними процедурами. 

ВСП за останні декілька років показала свій повний провал. Бродячих собак не тільки не поменшало – їх стало ще більше. Саме це стало причиною появи догхантерів – людей, які вимушені самі боротися за безпечне середовище свого існування, та труїти тварин. Це – ще одна жорстокість, яку зможе побороти тільки безповоротний відлов бродячих собак. 

Я вважаю, що всі згодні з тим, що бездоглядних собак на вулицях міста Каховка бути не має. Що я пропоную зробити заради цього: 

- Перевести існуючий, або створити новий притулок необмеженого прийому тварин. 
- Цілеспрямовано, щоденно, рутинно відловлювати бездоглядних собак та поміщати їх у притулок з проходженням тижневого карантину, та лікування, якщо це необхідно. Адже згідно з Законом № 3447-IV «Про захист тварин від жорстокого поводження» статтею 24 «собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову». Як і коли має проводитись відлов – також досить детально описано у тому ж законі. Раджу можновладцям з ним ознайомитись. 
- Реагувати на виклики громадян, та безповоротно виловлювати в першу чергу агресивних собак, на яких є скарги. 
- Визначити термін перебування собаки у притулку за державний кошт – 1-2 місяці. Якщо це собака домашня, яка загубилась – то власник буде знати, де її шукати. Якщо старий власник не знаходиться, або собака бродяча – то цей термін виділити на пошуки нових господарів. Якщо собака незатребувана, то її потрібно приспати гуманним методом, щоб звільнити місце для нових тварин, яких будуть відловлювати на вулицях міста Каховка. Згідно Закону № 3447-IV «Про захист тварин від жорстокого поводження» умертвіння тварин допускається в тому числі для «регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини». Умертвіння тварини, згідно з того ж закону, має проводитись «методами, що виключають передсмертні страждання тварин». 
- Любителі собак можуть створювати власні приватні притулки на добровільні пожертви громадян, і там утримувати обраних ними собак хоч до природньої смерті від старості. Проте не за кошти держави і міста Каховка. 
- У притулку мають бути добрі умови для тварин, ветеринарна допомога, робота над соціалізацією перед влаштуванням у добрі руки. 
- Необхідно проводити широкі інформаційні компанії, щоб підвищити цікавість людей до обрання собаки з притулку. Також люди мають знати, де шукати свою собаку, якщо вона загубилася. 
- Власник може забрати свою собаку з притулку, якщо оплатить штраф, розходи на її відлов та утримання, чіпування (якщо собака не була чіпована раніше) і реєстрацію. 
- Якщо тварина бродяча, але сердобольні громадяни хочуть її забрати, вони мають її забирати як домашню: з чіпуванням, постановкою на облік і реєстрацією. При цьому собаку можна забрати не в двір багатоповерхівки, а у власний дім або квартиру, і надалі нести за неї відповідальність як за домашню, без самовигулу. 
- Кожен повторний вилов собаки збільшуватиме штраф в геометричній прогресії. 
- Стерилізація собак у притулку – викидання коштів на вітер. Щоб вони не розмножувались у воль’єрах, достатньо просто утримувати кобелів окремо від сук. 
- Стерилізацію безпородної або бездокументної тварини проводити лише у випадку, коли знайшовся старий або новий власник і хоче її забрати. В іншому випадку це також викидання грошей на вітер (навіщо стерилізувати собаку, якщо через два місяці її місце буде звільнено). 
- Зобов’язати власників собак реєструвати їх з видачею номерного жетону. 
- Створити службу, уповноважену контролювати реєстрацію тварин. Ввести терміни реєстрації, та штрафи за нереєстрованих тварин. 
- Ввести контроль за «домашнім» розведенням безпородних, бездокументних тварин, та штрафи за порушення. Розведення собак має проходити під егідою кінологічного клубу, з племінними оцінками, актами в’язки, актировкою цуценят, видачею їм документів, підтверджуючих породу, і т.п. Розведення собак без документів – штрафувати. Ветеринарний паспорт не є документом, що підтверджує породу собаки. 
- Забезпечити можливість пільгової стерилізації своїх тварин пенсіонерам, інвалідам та малозабезпеченим громадянам; 
- Перебування собаки на вулиці без її власника – це вже повід викликати уповноважену службу для її відлову. Собака не має перебувати на вулицях без хазяїна, який буде відповідати як за її життя та здоров’я, так і за вчинки, скоєні нею (покуси, спричинення ДТП, пошкодження майна та інше). 
- Заборонити та ввести штрафування за підгодівлю бродячих собак на вулицях та дворах міста Каховка. Бродячі собаки поколіннями розмножуються саме завдяки наявності кормової бази. Найбільший розплідник бродячих собак – це речовий ринок, а також будівельні майданчики, гаражні кооперативи, парковки. 
- Народжених на вулиці цуценят потрібно також розміщувати у притулку, після карантину та лікування, і шукати їм нових власників протягом визначеного терміну. Годування цуценят на вулицях, лікування їх на вулицях, переховування їх від служб відлову, і є причиною появи нових зграй. 
- Штрафувати людей, які вчиняють супротив службам відлову. 

Таким чином, створення притулку необмеженого прийому та контроль над розведенням домашніх тварин, введення штрафів та уповноваженої служби контролю дозволять швидко і гуманно вирішити проблему безпритульних собак, що несе загрозу людям, та створює жахливі умови існування самих тварин. 

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 13 січня петицію підписали 12 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Алмазов Вадим Володимирович

Дата створення:

1 серпня 2018 р.