Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Продовження Програми стерилізації бездомних тварин

У місті Каховка знову гостро постало питання надмірної кількості безпритульних тварин, яке необхідно вирішувати законними та гуманними методами.
Через критичну ситуацію з чисельністю бродячих собак, члени ГО «Поспішайте робити добро» просять міського голову та депутатський корпус міської ради вжити заходів стосовно безконтрольного розмноження безпритульних тварин.
Призупинення розпочатої у 2018 році міської програми стерилізації безпосередньо сприяє безконтрольному розмноженню тварин.
Метод "відловлювати та відвозити деінде" не єфективний – на це місце прийдуть більш агресивні та дикі тварини. Присутність тварин – обов’язкова складова нашої екосистеми. Проте, контролювати їх популяцію – вкрай необхідно. Задля запобігання травмам як людей, так і тварин, задля здорової моральної обстановки у місті.
Найбільш ефективним шляхом регулювання чисельності безпритульних тварин є МАСОВА стерилізація безпритульних собак (впровадження методу ВСВП (відлов – стерилізація – вакцинація – повернення на місце проживання).
Стерилізація безпритульних тварин, проведена наприкінці 2018 року могла б, у разі її продовження, забезпечити стійку динаміку зниження чисельності собак на території Каховки.
Нагадуємо, що ГО «Поспішайте робити добро» протягом 2016 -2018 рр самостійно стерилізувала собак, та цього виявилось недостатньо, оскільки заходи проводились за власний кошт членів організації і добровільні пожертви жителів МІСТА. Але проведена робота дала можливість побачити позитивні результати.
У 2018 році Каховська міська рада прийняла Програму гуманного регулювання чисельності тварин, на яку були виділені кошти з міського бюджету. Це могло б стати надійним засобом у зменшенні кількості бездомних собак, якби її не призупинили. За рік, що перестала працювати вищевказана програма, ситуація знову набула катастрофічних розмірів.
ВИМАГАЄМО ТЕРМІНОВО відновити стерилізацію бездомних тварин шляхом укладання угоди і не провокувати населення до порушення Законів України.
Також пропонуємо розглянути можливість та додатково внести у вже існуючу програму, пункт про стерилізацію тварин, що мають власника з соціально вразливих верств населення (з низьким рівнем доходу — пенсіонери, інваліди тощо.) та провести просвітницьку роботу щодо заохочення до стерилізації.
ОТЖЕ, ПРОСИМО ПРОДОВЖИТИ розпочату у 2018 році МІСЬКУ ПРОГРАМУ ЗІ СТЕРИЛІЗАЦІЇ ТВАРИН, ЯКА ПРИЗУПИНИТЬ БЕЗКОНТРОЛЬНЕ РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН, А ТАКОЖ ЗРОБИТЬ ЇХ НЕ АГРЕСИВНИМИ та БЕЗПЕЧНИМИ ДЛЯ ОТОЧУЮЧИХ.
Програма регулювання чисельності тварин пропонує гуманні і законні методи скорочення чисельності безпритульних чотирилапих та поліпшення санітарно-епідеміологічної ситуації.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 21.08.2019 року “Продовження Програми стерилізації бездомних тварин” повідомляємо наступне.

Згідно ст.16 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” - «регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами».
З метою стримування росту чисельності безпритульних собак на території міста Каховка з 2018 року реалізується міська “Програма регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Каховці”, що затверджена рішенням сесії Каховської міської ради від 31.05.2018 року №1124/56. За рішенням сесії міської ради від 29.08.2019 року №1810/83 на реалізацію даної Програми в 2019 році виділені кошти в сумі 198 000 грн.
02.09.2019 року між міською радою та Громадською організацією “Таврійське товариство захисту тварин” укладено договір “Про надання послуг з регулювання чисельності безпритульних тварин”. З 03.09.2019 року зазначена громадська організація проводить роботи по біостерилізації безпритульних тварин на території Каховки.
Щодо надання пільг при стерилізації собак, власники яких належать до соціально вразливих верств населення, повідомляємо наступне.
Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження” визначено, що “безпритульні тварини це домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини». Собаки, що мають власників, не належать до категорії безпритульних і відповідно не підпадають під дію «Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Каховці”.
Також згідно ст.22 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” особа, яка утримує тварину, зобов’язана всебічно дбати про домашню тварину, в тому числі запобігати неконтрольованому розмноженню. При цьому власники тварин за рекомендаціями ветеринарного лікаря можуть використовувати різні дозволені методи попередження неконтрольованого розмноження, зокрема і з меншою вартістю.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 106 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Кисельова Жанна Іванівна

Початок збору підписів:

21 серпня 2019 р.

Відповідь дана:

12 вересня 2019 р.